Čīles vulkāna izvirduma dēļ atcelti lidmašīnu reisi Austrālijā un Jaunzēlandē (Video)

Pelni no Čīles vulkāna izvirduma likuši Austrālijas aviokompānijai «Qantas» svētdien atcelt vairākus iekšējos lidmašīnu reisus un reisus uz Jaunzēlandi. Spēcīgie vēji pelnus no 9400 kilometru attālā Pujeves vulkāna, kurš izvirda pirms vairāk nekā nedēļas, ir pārnesuši pāri Klusajam okeānam, un nedēļas nogalē tie izplatījušies pa visu Jaunzēlandi.

Šī lapa vairs nav pieejama.

«Qantas» svētdien atcēla visus reisus no Tasmanijas salas un uz to, kā arī reisus no Sidnejas un Melburnas uz Kraistčērču. Kvīnstaunu un Velingtonu Jaunzēlandē. «Pašlaik reisi atcelti tikai šodien,» aģentūrai AFP teica aviokompānijas pārstāve un piebilda, ka pagaidām tas radījis grūtības aptuveni 1500 pasažieriem. «Mēs vērojam situāciju un cieši sadarbojamie ar varas iestādēm,» viņa teica.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Arī Austrālijas aviokompānija «Jetstar» svētdien atcēlusi vairāk nekā 20 reisus uz Tasmaniju un Jaunzēlandi, bet kompānijas «Virgin Australia» un «Air New Zealand» darbojas normāli, gan uzmanīgi vērojot situāciju.

Aviokompānija «Air New Zealand» paziņojis, ka koriģēs lidmašīnu maršrutus un lidojuma augstumu, lai izvairītos no pelniem 6700 – 10 000 metru augstumā, kas ir lidojuma augstums gan turbopropelleru, gan reaktīvajām lidmašīnām.

Aviosatiksme Jaunzēlandes gaisa telpā varētu tikt ietekmēta vismaz nedēļu, ņemot vērā to, ka vulkāna izvirdums joprojām turpinās, norāda Civilās aviācijas pārvalde.

Kā ziņots, vulkāna izvirduma dēļ teju nedēļu ievērojami traucēta gaisa satiksme Dienvidamerikā.

Informācijas avoti: Apollo, Вести.Ru, Ten News

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: