Vakar atkal pārspēti vairāki karstuma rekordi. Karstums atkāpsies tikai nākamnedēļ (Video)

Kā solīts, arī šodien Latvijā saglabājas ļoti karsts laiks un tāds tas būs arī turpmākās dienas. Rīt vietām tiek solīti pērkona negaisi, bet tas nemazinās bīstamo situāciju Latvijas mežos. Ugunsbīstamība tajos sasniegusi ļoti augstu līmeni un viegli var izcelties plaši un postoši mežu ugunsgrēki. Kā jau ziņojām, vakar plašs ugunsgrēks izcēlās Kaigu kūdras purvā Jelgavas novadā. Liesmas tajā nodzēstas, taču kūdra turpina gruzdēt dziļākajos slāņos. Pastiprinoties vējam, liesmas no kūdras purva var izšauties jebkurā brīdī.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Otrdien augstākā gaisa temperatūra, līdzīgi kā pirmdien, reģistrēta Ventspils novērojumu stacijā, kur termometra stabiņš pakāpās līdz +32,0 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati. Citviet valstī otrdienas maksimālā temperatūra bija +28..+31 grāds, vēsāka diena bija vienīgi Kolkā, kur, vējam visu dienu pūšot no Rīgas jūras līča, temperatūra nepakāpās augstāk par +20,2 grādiem.

Četrās novērojumu stacijās – Ventspilī, Pāvilostā, Liepājā un Mērsragā – sasniegts jauns 7.jūnija karstuma rekords. Šeit gaisa temperatūra paaugstinājās līdz +30..+32 grādiem un līdzšinējais 7.jūnija maksimālās gaisa temperatūras rekords tika pārspēts par 0,5-1,5 grādiem. Rīgas centra novērojumu stacijā gaiss otrdien sakarsa līdz +30,3 grādiem, bet karstuma rekords netika pārspēts, jo 1988.gada 7.jūnijā Rīgā bija +32,5 grādi.

Diennakts vidējā gaisa temperatūra daudzviet Latvijā otrdien paaugstinājās aptuveni desmit grādu virs normas. Ventspilī 7.jūnija vidējā temperatūra bija +24,4 grādi, lai gan parasti jūnija vidējā gaisa temperatūra šeit ir par 11 grādiem zemāka. Savukārt Daugavpilī, kur jūnijā ierasti valda siltākais laiks Latvijā, gaisa temperatūra pakāpās nepilnus septiņus grādus virs normas.

Līdz pat nedēļas beigām būtiskas laikapstākļu izmaiņas Latvijā nav gaidāmas – saglabāsies liels karstums, vietām īslaicīgi līs un ducinās pērkons. Gaisa temperatūras pazemināšanās visā valstī gaidāma nākamās nedēļas sākumā, prognozē sinoptiķi. Šajā nedēļas nogalē gaisa temperatūra dienas laikā paaugstināsies līdz +26..+31 grādam, spirgtāks gaiss būs piekrastē, jo vējš iegriezīsies no jūras. Minimālā gaisa temperatūra naktīs būs +13..+18 grādu.

Gan piektdien, gan sestdien un svētdien vietām gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss. Pūtīs neliels ziemeļaustrumu un ziemeļrietumu vējš, negaisa laikā iespējamas stipras vēja brāzmas. Tā kā lietus mākoņi veldzi, visticamāk, atnesīs tikai vietām, lielā valsts daļā saglabāsies augsta ugunsbīstamība.

Nākamnedēļ Latvijā no rietumiem ieplūdīs vēsāks gaiss un karstums atkāpsies. Plašas nokrišņu zonas, kas atnestu spēcīgu lietu visā valstī, pagaidām netiek prognozētas, lai gan katru dienu vietām iespējams īslaicīgs lietus.

Informācijas avoti: Reģioni LV, TVNET

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: