Mobilo tālruņu lietošana var izraisīt vēzi (Video)

Mobilo tālruņu un citu bezvadu sakaru ierīču lietošana var izraisīt smadzeņu vēzi, otrdien paziņojusi Pasaules Veselības organizācijas Vēža pētniecības aģentūra (IARC). No tā iespējams izvairīties vairāk izmantojot īsziņas un brīvroku sistēmas.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Šādu ierīču izplatītie radiofrekvences diapazona elektromagnētiskie viļņi varētu izraisīt smadzeņu ļaundabīgos audzējus, atzinusi pētnieku grupa, kas astoņas dienas apsprieda šo jautājumu Francijas pilsētā Lionā.Kā pastāstījis darba grupas vadītājs Džonatans Semets, eksperti balstījušies uz epidemioloģisko pētījumu datiem. Par to īpaši liek domāt divi lielākie pēdējo desmit gadu laikā veiktie pētījumi, kas liecina, ka mobilo tālruņu lietošana saistīta ar augstāku smadzeņu audzēju risku, sevišķi cilvēkiem, kas tos lieto ļoti bieži.

Eksperti norādīja, ka vēža risku var samazināt, plašāk izmantojot īsziņas un brīvroku sistēmas, jo elektromagnētisko lauku ietekme tad būs mazāka nekā balss zvanu gadījumā. Pētījumos apsekoti cilvēki, kas savus mobilos tālruņus lieto 10 līdz 15 gadus. “Mums vienkārši nav zināms, kas var notikt ar cilvēkiem, ja viņi lieto mobilos telefonus ilgākā laika posmā, iespējams, visa mūža garumā,” piebildis Samets.

Pasaulē šobrīd kopumā reģistrēti aptuveni pieci miljardi mobilo tālruņu. Kā atzinusi darba grupa, pēdējo gadu laikā krasi pieaudzis gan apgrozībā esošo mobilo telefonu skaits, gan vidējais laiks, ko cilvēki pavada, darbojoties ar tiem.

Informācijas avoti: Kasjauns.lv, Вести.Ru

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: