No Fukušimas AES apkaimes jāevakuē vēl 70 000 cilvēku (Video)

No Japānas Fukušimas atomelektrostacijas (AES) apkaimes paaugstināta radiācijas līmeņa dēļ būtu jāevakuē vēl 70 000 cilvēki, kas dzīvo ārpus 20 kilometru lieguma zonas ap pašu spēkstaciju. Šādu atzinumu sniedzis Francijas Radioloģiskās aizsardzības un kodoldrošības institūts (IRSN).

Šī lapa vairs nav pieejama.

Apvidū uz ziemeļrietumiem no AES – ārpus minētās lieguma zonas, no kuras iedzīvotāji tika evakuēti jau martā, – radiācijas līmenis svārstās no vairākiem simtiem līdz vairākiem tūkstošiem un vietām pat miljoniem bekerelu uz kvadrātmetru, norādīts institūta ziņojumā. Šai teritorijā dzīvo aptuveni 70 000 cilvēku, tai skaitā 9500 bērni vecumā līdz 14 gadiem.

“Šie cilvēki vēl jāevakuē,” ziņu aģentūrai AFP sacījis institūta direktors vides jautājumos Didjē Šampions. Palikšana šai apvidū nozīmē, ka pirmā gada laikā pēc martā notikušās avārijas cilvēks saņemtu starojumu, kas pārsniegtu desmit milizīvertus gadā. Kā norādījis eksperts, šis līmenis vēl netiek uzskatīts par bīstamu, bet saskaņā ar Francijā pieņemtajiem drošības normatīviem tas trīs reizes pārsniedz normālo fona līmeni no dabiskajiem avotiem.

Pēc viņa teiktā, desmit milizīverti gadā pati par sevi nav bīstama deva un “drīzāk uzskatāma par piesardzības līmeni”, tomēr jāņem vērā, ka šis skaitlis neietver papildu devas no piesārņotas pārtikas vai ūdens. Apmēram 26 000 cilvēku šai apvidū būtu pakļauti starojumam, kas pirmā gada laikā pārsniegtu 16 milizīvertus gadā, norādīts dokumentā. Institūta ziņojums balstīts uz Japānas varas iestāžu sniegtajiem datiem un informāciju, kas iegūta no ASV lidmašīnām, kas pārlidojušas šo zonu.

15.maijā Japāna sāka evakuēt aptuveni 5100 iedzīvotājus no divām pilsētiņām, kas atrodas apmēram 30 kilometrus no AES, jo valdošie vēji šai virzienā pastāvīgi nesuši radioaktīvos putekļus.

11.martā Japānu piemeklēja postoša zemestrīce un cunami, kas nodarīja bojājumus Fukušimas atomelektrostacijai uz ziemeļaustrumiem no Tokijas, izraisot nopietnāko kodolkatastrofu pasaulē kopš Černobiļas avārijas 1986. gadā.

Informācijas avoti: Kasjauns.lv, Вести.Ru

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: