Japāņu tumšā puse – nežēlīgā delfīnu nogalināšana Taidži līcī turpinās (Video)

Jau daudzus gadus no šī skata dzīvnieku mīlētajiem visā pasaulē sariešas asaras. Japānas piekrastes ciematā Taidži briesmīgās mokās mirst simtiem un tūkstošiem delfīnu.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Video tika uzņemti šā gada 5.maijā, kad Taidži līcī, japāņu zvejnieki atkal nogalināja 22-25 jūras zīdītājus, kurus aizsargā visā pārējā pasaulē.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Zvejnieki sadzen delfīnus lamatās, aizsprostojot ar tīkliem izeju jūrā.  Sēžot laivās zvejnieki ar šķēpiem, harpūnām un nažiem sit pa mutuļojošo ūdeni, kurš kļūst sarkans no asinīm un vienmēr trāpa mērķī, jo tik blīvi ir dzīvnieku ķermeņi, kuri lokās piekrastes seklajos ūdeņos. Delfīni panikā meklē glābiņu, bet tāda nav.

Zvejnieki attaisno ikgadējo slaktiņu ar to, ka tas esot sens rituāls un delfīni atņemot viņiem lomu, atņemot piekrastes iedzīvotājiem iztikas avotu. Pret viņiem vēršas ekologi un dzīvnieku aizstāvji, pirmām kārtām rietumvalstu. Viņi apgalvo ka šajā slaktiņā nav nekādas jēgas un ka zvejnieki paši ir vainīgi pie tā, ka Japāņu jūra zivju kļūst arvien mazāk.

Patiesībā notiekošā iemesls nebūt nav tradīcijas, tas ir daudz banālāks – nauda. Un patiešām: asiņainā orģija ir ienesīgs bizness delfīnu slepkavām, un ne tikai Taidži līcī. Pirms slaktiņa rītausmā, visu pasaules zoodārzu sūtņi apskata slazdā sadzītos delfīnus, lai papildinātu savu delfināriju iemītnieku skaitu. Tā kā, delfīni nebrīvē nevairojas, tad patstāvīgi jāiepērk jauni dzīvnieki.

Pēc neapstiprinātiem datiem, katrs eksemplārs maksā līdz 200000$. Nekur nav tik liela izvēle un tik ērti delfīnu iegādes apstākļi, kā, tādās vietās, kā Taidži. Tiklīdz komivojažieri atlasa labākos eksemplārus, tā priekš pārējiem iesākas elle.

Kas notiek ar nogalinātajiem delfīniem? Japānā jau sen runā par to, ka delfīnu gaļa satur dzīvsudrabu. Tas jau novedis pie nacionālā tirgus kraha. Un tikai piekrastes apdzīvotajās vietas daudzas ģimenes spītīgi negrib atteikties no apšaubāmā garduma, nežēlojot tam naudu. Tomēr lielākā “asiņainās ražas” gaļa dodas uz pārstrādi, no tās izgatavo suņu barību.

Informācijas avots: Sea Shepherd, Madcat.lv

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: