Japāņu nedienas ar AES un radiācijas draudi (Video)

Japānā lielākās atomelektrostacijas (AES) – «Kasivadzaki-Kariva» – pirmajā energoblokā radušās problēmas dzesēšanas sistēmā, piektdien ziņo aģentūra «Kyodo», atsaucoties uz AES operatorkompānijas «Tepco» izplatīto paziņojumu.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Problēmas dzesēšanas sistēmā konstatētas ceturtdienas vakarā, veicot tajā pārbaudes. Pagaidām nav ziņu par radiācijas noplūdi.

Japānas premjerministrs Naoto Kans piektdien devis rīkojumu apturēt kādu atomelektrostaciju (AES), jo tā atrodas pārāk tuvu tektoniskā lūzuma līnijai. Kans uzdevis kompānijai “Chubu Electric Power Co.” apturēt Hamaokas AES darbību. Par šīs AES atrašanās vietu seismiski aktīva rajona tuvumā bažas jau sen pauduši seismologi.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Šādu lēmumu premjers pieņēma astoņas nedēļas pēc tam, kad spēcīga zemestrīce un tai sekojošais cunami sabojāja Fukusimas 1.AES, radot milzīgas kodolkatastrofas draudus. Kompānija “Chubu Electric Power Co.” ir piekritusi apturēt kodolstacijas darbu, vēstīja vietējā ziņu aģentūra “Kyodo”. Hamaokas AES ir pieci reaktori, no kuriem pašlaik darbojas tikai divi. 2009.gadā tika slēgti AES 1. un 2.reaktors, bet trešajā reaktora pašlaik tiek veiktas pārbaudes.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Japānā notiek 20% no pasaules lielākajām zemestrīcēm un seismologi brīdina, ka tuvāko 30 gadu laikā Hamaokas AES apkaimē var notikt 8,0 balles pēc Rihtera skalas spēcīga zemestrīce. Pasaules trešā lielākā ekonomika Japāna 30% no savas enerģijas saražo AES.

Radioaktīvo vielu līmenis Klusajā okeānā netālu no avarējušās Fukušimas atomelektrostacijas (AES) ievērojami pieaudzis, šonedēļ informēja spēkstacijas apsaimniekotājs “Tokyo Electric Power Company” (TEPCO).

Paraugos, kas ņemti no okeāna gultnes aptuveni 15 kilometru attālumā no Fukušimas AES, konstatēti 1400 bekereli radioaktīvā cēzija-137 uz vienu kilogramu. Šāds daudzums vairāk nekā 600 reižu pārsniedz maksimālo līmeni – 2,3 bekerelus uz vienu kilogramu -, kas līdz šim bija konstatēts Fukušimas piekrastē. Piektdien savāktajos paraugos atklāti arī 1300 bekereli cēzija-134 un 190 bekereli joda-131.

Šī lapa vairs nav pieejama.

TEPCO izplatītajā paziņojumā gan nav paskaidrots, vai šāds radioaktīvo vielu daudzums ir uzskatāms par kaitīgu videi. Līdzīgi rezultāti iegūti arī, veicot analīzes paraugos, kas ņemti citā vietā aptuveni 20 kilometru attālumā no spēkstacijas. Tikmēr TEPCO sola turpināt uzraudzīt radiācijas līmeņa izmaiņas.

“Mēs neko skaidri nevaram pateikt pēc vienas pārbaudes. Mēs veiksim papildu analīzes un turpināsim uzraudzīt situāciju,” norāda kompānijas pārstāvji. Analizētie paraugi ņemti 20 līdz 30 metru dziļumā trīs kilometru attālumā no krasta.

Pēc avārijas radioaktīvie materiāli no Fukušimas AES nokļuvuši apkārtējā vidē, un tā ir nopietnākā kodolkatastrofa kopš 1986.gada avārijas Černobiļā. Starptautiskā vides aizstāvju organizācija “Greenpeace” otrdien sāka neatkarīgas pārbaudes, mērot radiācijas līmeni okeāna ūdenī netālu no Fukušimas AES.

Informācijas avoti: Apollo, Delfi.lv, TVNET, , Подробности-ТВ, Всё не просто так, Канал ПИК, transport.nilu.no

Komentēšana ir slēgta.