Nākotnes atklājumi un tehnoloģijas līdz 2100 gadam (Foto)

ASV zinātnieks, «City University of New York» fizikas profesors Mičio Kaku nosaucis visnozīmīgākos atklājumus, kas tiks veikti līdz 2100.gadam. Kā pastāstīja zinātnieks, dažus nozīmīgus atklājumus viņš gaida jau līdz 2030.gadam, vēstī ārvalstu mediji.

Ne vēlāk par prognozēto laiku vajadzētu parādīties kontaktlēcām, kurām ir pieeja internetam. Pie šī izgudrojuma strādā profesors Babaks Parvizs no Vašingtonas Universitātes. Intervijā medijam «The Times» viņš skaidroja, ka attēls veidosies «acs priekšā» ar gandrīz caurspīdīgu un redzei nekaitīgu krāsu diožu palīdzību. Ierīce varēs atpazīt sejas, kā arī veikt automātisko svešvalodu pārtulkošanu.

Kalifornijas universitātes pētnieks Kendrijs Kejs pūlas izgatavot «domu vārdnīcu». Netiek izslēgts, ka drīz radīsies iespēja atjaunot cilvēka vizuālās pieredzes attēlu, vien izmērot smadzeņu aktivitāti, skaidro zinātnieks. Jau šodien paralizētajiem smadzenēs iestrādā mikroshēmas, kuras ar domu spēku palīdz rakstīt elektroniskās vēstules, spēlēt videospēles un sērfot internetā.

Tāpat līdz šim laikam tirgū būs brīvi pieejamas dažādas cilvēka organisma «detaļas». Jau šodien zinātnes atklājumi ļauj izgatavot skrimšļus, kaulus, ādu, ausis, degunus, asinsvadus, sirds vārstuļus, urīnpūšļus un trahejas.
Līdz 2030.gadam cilvēce, iespējams, varēs izmantot teleportācijas priekšrocības.

Pastāv iespēja, ka līdz 2070.gadam atpakaļ uz zemes atgriezīsies izmirušie dzīvnieki, norāda Kaku. Speciālisti māk klonēt dzīvniekus pēc to DNS paraugiem, kas paņemti 25 gadus pēc šo dzīvnieku nāves. Šobrīd jau esot atšifrēts neandertālieša gēns un zinātnieki runā par neandertāliešu atdzimšanas iespējām.

«Domāju, ka tas būs iespējams tad, kad parādīsies ģenētiskās manipulācijas instrumenti. Šiem instrumentiem teorētiski agri vai vēlu būtu jāparādās. Jautājums tikai, vai tas ir vajadzīgs,» norādījis pētnieks Roberts Lanzs.

Līdz 2070.gadam sagaidāms, ka parādīsies tehnoloģijas, kas palēninās cilvēka novecošanu. Uz šo laiku, pēc Kaku domām, pasaule uzvarēs vēzi. Šīs prognozes viņš pamato ar diagnostikas progresu, piemēram, podos ievietotie DNS čipi ļaus atklāt slimību pirmajās tās stadijās.

Tāpat 22.gadsimta sākumā būs pieejams kosmosa kuģis, ar kuru varēs doties ceļojumos uz zvaigznēm, cer zinātnieki. Iespējams, sākumā tas būs mazs – «naga lielumā», tomēr ļoti ātrs. Ap to laiku tiek prognozēta kosmiskā tūrisma attīstība, jo tiks izgudrots kosmiskais lifts. Kravas nogādāšana kosmosā kļūs tik lēta, ka būs pieejama arī vidusmēra cilvēkam.

Informācijas avots: Apollo

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: