Šodien uz Zemes neprognozēta pēdējā laika spēcīgākā magnētiskā vētra (Tiešsaistes attēli, Foto, Video)

1.martā uz Zemes negaidīti sākās magnētiskā vētra, kas daudzviet pasaulē, tostarp Latvijā, izraisīja ziemeļblāzmu. (Skat. Atmosfēras fenomeni Latvijā – 2 daļa: Pēdējā pusgada lielākais ziemeļblāzmu šovs Latvijā (Video, Foto))

Ziemeļblāzmas redzamība Eiropā un Latvijā

Saskaņā ar ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes datiem Saules vēja – jonizētu daļiņu plūsmas – pastiprināšanās tika konstatēta jau agrā 1.marta rītā. Dienas gaitā plūsmas ātrums pieauga līdz 650 kilometriem sekundē, kā arī palielinājās tās blīvums, tādēļ sākās magnētiskā vētra, kas no polārajiem apgabaliem izpletās uz vidējā platuma grādiem.

Magnētiskā vētra sākās negaidīti, jo uz Saules pēdējo dienu laikā nav notikuši spēcīgi uzliesmojumi, un speciālisti 1.marta magnētisko vētru skaidro ar dažādu apstākļu sakritību. Ziemeļblāzma tika novērota daudzviet Ziemeļamerikā un Ziemeļeiropā. Lielā daļā Somijas un Igaunijas ziemeļblāzmu nevarēja redzēt mākoņu dēļ, savukārt Latvijā otrdienas vakarā pārsvarā bija skaidrs laiks, tādēļ vietām tika novērota ziemeļblāzma.

Kosmiskā starojuma intensitāte un ziemeļblāzmu pārklājums

Magnētiskās vētras intensitāte

Šī lapa vairs nav pieejama.

Tuvākā magnētiskā vētra 3 martā???

Ziņu avoti:  NOAA / Space Weather Prediction Center, SpaceWeather.com, Первый канал, TVNET

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: