Zinātnieki brīdina ka Saules vētras var izraisīt «globālo Katrīnu» (Video, Grafika)

Šī lapa vairs nav pieejama.

 

Saules vētras, kuras var izraisīt haosu elektroniskajās sitēmās, nedrīkstētu ignorēt un uzskatīt par mazsvarīgām, laikrakstam «The Guardian» paudis kāds britu zinātnieks. Jau ziņots, ka vairākas Saules vētras var izraisīt satelītu un elektrotīklu darbības traucējumus. Britu zinātnieks uzsver, ka tas var izraisīt «globālo Katrīnu» («Katrīna» ir viena no piecām nāvējošākajām viesuļvētrām ASV vēsturē). Pasaules ekonomikai tas varētu izmaksāt divus triljonus dolāru.

«Kosmisko apstākļu jautājumi netiek uzlūkoti nopietni,» sacīja Lielbritānijas valdības galvenais padomnieks zinātnes jautājumos Džons Bedingtons, uzstājoties ikgadējā zinātnes attīstības konferencē ASV. Zinātnieks norādīja, ka šobrīd ir itin mierīgi kosmiskie laikapstākļi, tomēr drīzumā tam pienāks gals. Savukārt ASV okeanoloģijas un atmosfēras pētniecības pārvaldes administradore Džeina Ļubčenko brīdināja, ka Saules vētras notiks arī turpmāk.

Saules aktivitāte paaugstinās 11 gadu ciklos. Nākamais ārkārtīgi aktīvais periods sagaidāms 2013.gadā

Ziņu avots: Apollo, Highercalling88, Space Weather Prediction Center

2 Responses to Zinātnieki brīdina ka Saules vētras var izraisīt «globālo Katrīnu» (Video, Grafika)

 1. ronis says:

  Man liekas, ka nebūs vis Katrīna, bet Žanete vai Maiga.

  • Tā Maiga var izrādīties diezgan baiga… 😀

   Šobrīd Saules aktivitāte pieaug ļoti strauji. Jauni Saules plankumi parādās kā sēnes pēc lietus. Šodienas (23 februāris) Saules uzņēmumā redzams, ka pret zemi tuvākajās dienās atkal pagriezīsies aktīvi Saules reģioni un nezin ko vēl viņi var izpļaut… 😯

   Links: http://spaceweather.com/