Austrālijas piekrasti apdraud visbīstamākās kategorijas vētra (Video, Karte)

Šī lapa vairs nav pieejama.
Spēcīgais ciklons “Jasi”, pietuvojoties Austrālijas Kvīnslendas štata piekrastei, pieaudzis spēkā līdz visbīstamākās kategorijas vētrai, un meteorologi brīdina, ka tā būs postošākā vētra vairākās paaudzēs. Ciklons pieņēmies spēkā līdz maksimālajai piektajai kategorijai un tā vēju ātrums pārsniedz 280 kilometrus stundā (77,7 metrus sekundē). Sagaidāms, ka blīvi apdzīvoto valsts austrumu piekrasti tas skars trešdien plkst.14 pēc Latvijas laika.

Vētras zona sasniedz 650 kilometrus un tiek prognozēts, ka tā sauszemi skars blīvi apdzīvotajā rajonā starp tūristu iecienīto Kērnsu un Kārdvelas pilsētu. Pēc sinoptiķu teiktā, vētra var atnest 700 milimetrus nokrišņu un tās dzītais uzplūda vilnis var applūdināt pilsētas un tūristu kūrortus.

“Nākamās 24 stundas, godīgi sakot, cilvēkiem bīstamajā zonā būs ļoti šausminošas 24 stundas,” brīdina Kvīnslendas štata premjerministre Anna Blaija. “Tā būs visspēcīgākā, viskatastrofālākā vētra, kas jebkad skārusi mūsu piekrasti.”

Ciklons trešdienas rītā atradās virs Koraļļu jūras 650 kilometru attālumā no piekrastes, bet atlikušajā laikā tūkstošiem vietējo iedzīvotāju un tūristu bēg no Kvīnslendas štata ziemeļu piekrastes.

Piekrastes iedzīvotāji brīdināti pamest savas mājas, jo vētra dzen “ārkārtīgi bīstamu” uzplūda vilni, kura augstums ir no 2,5 līdz četriem metriem, un kurš var izraisīt plašus plūdus.

“Nevaru izteikt to pietiekami spēcīgos vārdos, jums tagad ir jāizmanto šīs iespēja evakuēties,” sacīja Blaija. “Nepakojiet somas, vienkārši grābiet viens otru un dodieties uz drošu vietu. Godīgi sakot, nedomāju, ka Austrālija jebkad ir piedzīvojusi tādas intensitātes vētru rajonā, kas ir tik apdzīvots kā šis piekrastes posms.”

Vispostošākais ciklons Austrālijas vēsturē bija “Treisija”, kura laikā 1974.gadā Darvinā gāja bojā 71 cilvēks. Neskartas tolaik palika tikai 400 no pilsētas 11 200 mājām.

Kvīnslendas štats joprojām atgūstas no iepriekš nepieredzētajām lietusgāzēm un plūdiem, kas pēdējo četru nedēļu laikā iznīcināja tūkstošiem māju un prasīja vairāk nekā 30 cilvēku dzīvības.

Ziņu avots: Leta, Weather Underground, ABC News

Komentēšana ir slēgta.