Austrālijas plūdi no Kvīnslendas pārsviežas uz Viktorijas štatu (Video)

Šī lapa vairs nav pieejama. Šī lapa vairs nav pieejama.

Pierimstot postošajiem plūdiem Austrālijas Kvīnslendas štatā, kas jau prasījuši 18 cilvēku dzīvības, jauni spēcīgi plūdi skāruši Viktorijas štatu pašos kontinenta dienvidos. Dažu dienu laikā nolijis tāds nokrišņu daudzums kā citkārt gandrīz visas sezonas laikā. Izgājušas no krastiem četras lielākās štata upes, plūdi skāruši 43 pilsētas un 1400 mājsaimniecības ar aptuveni 3500 iedzīvotājiem. Simtiem cilvēku jau evakuējušies. Izskaloti ceļi, plašas lauku teritorijas pārvērtušās milzīgos ezeros, un iedzīvotājiem, kas atgriezti no ārpasaules, pārtiku un dzeramo ūdeni nāksies piegādāt ar helikopteriem.

Kā norāda Viktorijas štata Ārkārtējo situāciju dienesta pārstāvji, plūdi varētu turpināties vēl vairākas dienas. Domājams, ka tik spēcīgi plūdi daudzviet nav pieredzēti, kopš tiek veikti hidroloģiskie novērojumi.

Kā pastāstījis kāds Čārltonas iedzīvotājs, Avokas upes līmenis šobrīd ir augstāks nekā vēsturiskajos 1956.gada plūdos. Trīs ceturtdaļas pilsētas teritorijas atrodas zem ūdens, ielas pārvērtušās spēcīgās straumēs un domājams, ka daļu māju pēc plūdiem “atliks vienīgi nošķūrēt ar buldozeru”. “Ūdens spēks ir gluži neticams,” viņš piebildis.

Tālāk uz ziemeļiem gan laiks uzlabojies un plūdu ūdeņi turpina kristies. Atsākusi darboties Brisbenas osta, radot lielu atvieglojumu ogļu un labības eksportētājiem. Vēl jāremontē sliežu ceļi un no akmeņogļu šahtām jāatsūknē ūdens, lai varētu atsākties ogļu ieguve.

Kvīnslendas premjerministre Anna Blaija svētdien paziņojusi, ka oficiāli apstiprinātais plūdu upuru skaits štatā sasniedzis 18, bet domājams, ka faktiskais skaitlis izrādīsies lielāks, jo vairāk nekā desmit cilvēki joprojām tiek uzskatīti par pazudušiem bez vēsts. Pēc viņas teiktā, tikai tagad, plūdu ūdeņiem krītoties, kļūst skaidri postījumu patiesie apmēri.

Ziņu avots: Leta, ТВ Центр-Москва, Reuters

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: