Latvija: Sniega biezums piecas reizes pārsniedz ilggadējo normu

Dažviet Latvijā sniega biezums piecas reizes pārsniedz ilggadējo normu, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Lasīt vairāk:

Otrdienas rītā sniega segas biezums Latvijā bija no 11-12 centimetriem Kolkā un Ventspilī līdz 35 centimetriem Rīgā un 36 centimetriem Kalnciemā, Siguldā un Rucavā. Salīdzinot ar ilggadējiem vidējiem rādītājiem, sniega sega pašreiz Latvijā ir divas līdz piecas reizes biezāka par normu.

Pagājušajās desmit dienās Latvijā valdīja auksts un ar sniegu bagāts laiks. Dekādes vidējā gaisa temperatūra kopumā Latvijā bija -7,8 grādi, kas ir 5,4 grādus zemāk par normu. Arī visas dekādes dienas bija vēsākas par normu. Visaukstākais laiks, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra bija 7,5 grādus zem normas, bija 13. un 20.decembrī. 13.decembra rītā temperatūras stabiņš noslīdēja līdz šai dekādē zemākajām atzīmēm: Daugavpilī -21,4 un Bauskā -22,5 grādiem. Atkusnis vietām piekrastes rajonos bija tikai 11. un 16. decembrī, citviet arī dienā gaisa temperatūra bija zem nulles, visbiežāk -5..-9 grādu robežās.

Dekādes nokrišņu daudzums kopumā Latvijā bija tuvu normai ar teritoriālajām svārstībām no tikai 40 procentiem no normas Rūjienā līdz 220 procentiem Mērsragā. Nokrišņi, intensitātē lielākoties vāji un mēreni, dekādes gaitā bija katru dienu, stiprāki nokrišņi vietām bija 12. un 14.decembrī.

Ziņu avots:   Leta, laimisk

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: