Izcelts liels Čeļabinskas meteorīta fragments

Подъем метеорита из озера Чебаркуль

16.oktobrī no Čebarkula ezera dibena Čeļabinskas apgabalā tika izcelts vislielākais līdz šim atrastais Čeļabinskas meteorīta fragments. Akmens gabala precīzus fizikālos datus varēs uzzināt vēlāk, kad darbu būs pabeiguši zinātnieki.

Lai piedalītos vēsturiskajā notikumā, Čebarkula krastā ieradās arī apgabala gubernators Mihails Jurevičs, – viņš ieradās tieši laikā, lai redzētu, kā ūdenslīdēji paceļ kosmosa viesi no vairāk kā 20 metru dziļuma un novieto uz īpašas ierīces, ar kuras palīdzību meteorīta atlūza tika nogādāta krastā.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/03/video.jpg

Turpat uz vietas mēģināja nosvērt meteorīta gabalu, – diemžēl precīzu svaru nepaguva noteikt, jo svari salūza pie 570 kg atzīmes. Jāpiezīmē, ka pacelšanas un transportēšanas laikā no fragmenta atdalījās vēl pāris atlūzu.

Līdz šim vislielākais ezerā atrastais meteorīta fragments svēra 11 kg. Kopā pavisam ir atrasti 13 atlūzas, kas, domājams, piederējušas Čeļabinskas meteorītam.

Tālāk iespējams noskatīties video ierakstu, kurā parādīta visa izcelšanas procedūra. Ieraksta kopējais garums 1 stunda 8 min.

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: