Postošākie plūdi Kanādā pēdējos 100 gados

Lietusgāžu izraisīti plūdi Kanādas rietumu provincē Albertā ir prasījuši vismaz četru cilvēku dzīvības, un to dēļ evakuēti vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku, kas pārsvarā ir Kalgari pilsētas centra iedzīvotāji.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/03/video.jpg

Bijušās olimpiskās pilsētas Kalgari hokeja stadionā ūdens sasniedza 10.rindu skatītāju tribīnēs. Kalgari zooloģiskajā dārzā, kas atrodas uz salas Elbovas un Bovas upju sateces vietas tuvumā, lauvas un tīģeri tiek sagatavoti iespējamai pārvešanai uz cietumnieku kamerām tiesas namā.

Kalgari centrā piektdien bija atceltas mācības skolās un tiesas sēdes, kā arī nekursēja sabiedriskais transports. Pilsētas iedzīvotāji tika aicināti izvairīties no došanās uz centru.

Albertas dienvidos pēc stiprām lietusgāzēm ceļoties ūdens līmenim upēs, ir izskaloti autoceļi un tilti, applūdušas mājas un pilsētu ielas.

Kalgari tika evakuēti 75 tūkstoši cilvēku no 25 pilsētas rajoniem. Medisinhetas pilsētā uz austrumiem no Kalgari tika dots rīkojums evakuēties 10 tūkstošiem cilvēku. Jāevakuējas arī iedzīvotājiem Hairiveras pilsētā, kur applūdusi apmēram puse māju.

Plūdu dēļ ir daļēji slēgta kustībai Transkanādas automaģistrāle, nolemjot izolācijai kalnu kūrortus Banfu un Kenmoru.

lsm.lveuronewsruAlJazeeraEnglish

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: