Smoga radītais piesārņojuma līmenis Singapūrā sasniedz jaunus rekordus

Ceturtdien piesārņotības līmenis Singapūrā sasniedzis 371 punkta atzīmi, pārspējot visus iepriekšējos rekordus. Singapūras ministru prezidents brīdina, ka smogs no pilsētvalsts varētu neatkāpties vēl vairākas nedēļas.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/03/video.jpg https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/04/photo.png

Ceturtdienas pievakarē piesārņotības indekss Singapūrā samazinājās līdz 300 punktiem.

Smogu Singapūrā un arī Malaizijas reģionos izraisījuši mežu ugunsgrēki Indonēzijā. Turklāt saistībā ar gaisa piesārņotību kaimiņvalstu atbildīgās amatpersonas paguvušas apmainīties ar asiem izteikumiem.

Smoke Engulfs Singapore

Singapūras vides ministrs Vivians Balakrišnans (Vivian Balakrishnan) izteicies, ka «pārāk ilgi komerciālās intereses Indonēzijā ir bijušas svarīgākas par vides problēmām». Tajā pašā laikā Indonēzijas amatpersonas uzskata, ka par ugunsgrēkiem atbildīgi Singapūras un Malaizijas investori, iepriekš rakstīja AFP. «Paņēmiens «nocirst un sadedzināt» tiek izmantots kā lētākā zemes attīrīšanas metode, un to nelieto tikai vietējie fermeri, bet arī palmu eļļas ieguves kompānijas, ieskaitot Singapūras un Malaizijas investorus,» paudis Indonēzijas mežsaimniecības ministrs Hadi Darianto (Hadi Daryanto).

Singapūras vides ministrs savā Facebook lapā paziņojis, ka pieprasīs Džakartu «beidzot rīkoties». «Nevieni valstij vai kompānijai nav tiesību piesārņot gaisu, apdraudot Singapūras iedzīvotāju veselību un labklājību,» norādīja ministrs. Indonēzijas labklājības ministrs pauda, ka Singapūra «uzvedas kā bērns», skaidrojot, ka Indonēzijas nācija nevēlas ugunsgrēkus, un tos izraisa procesi dabā.

Lai cīnītos ar liesmām, kas pārņēmušas mežus Sumatras salā un piedūmojušas Singapūru, Indonēzija ar ķimikāliju palīdzību centīsies izraisīt lietu. Indonēzija problēmu grasās samazināt, izmantojot “mākoņu sēšanas” tehnoloģiju. Helikopteri mākoņos virs Sumatras izsmidzinās ķimikālijas, kas izsauks ledus kristālu veidošanos, tādā veidā paātrinot lietus rašanos, stāsta Indonēzijas Mežu ministrijas pārstāvis Rafles Pandžaitans.

Tomēr lidaparāti ar ķimikālijām nedosies gaisā ātrāk par piektdienu, viņš piebilst. Lai plāns izdotos, ir nepieciešams pietiekoši liels mākoņu daudzums.

1997. un 1998. gadā smogs skāra Indonēziju, Malaiziju, Singapūru, Bruneju un Filipīnu dienvidus, radot kaitējumu videi, kā arī zaudējumus aptuveni 9,3 miljardu ASV dolāru apjomā.

DB.lvearthobservatory.nasa.govEuronews, Photo Blog, Delfi.lv

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: