Postošie plūdi Indijā

Pēc anomālā karstuma, kurš Indijā noturējās divus mēnešu un par kura upuriem kļuva vismaz 524 cilvēki, sākās musonu lietusgāzes. Lietusgāžu izraisītos plūdos un zemes nogruvumos Indijas ziemeļos bojāgājušo skaits ir jau pieaudzis līdz vismaz 138 cilvēkiem.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/03/video.jpg

Ikgadējās musonu lietavas ir sākušās divas nedēļas agrāk nekā parasti, un to izraisītie plūdi aizskalojuši tūkstošiem māju. Armijas helikopteri trešdien piegādāja pārtiku tūkstošiem cilvēku, kurus plūdi ir nošķīruši no ārpasaules. Helikopteri tika izmantoti arī cilvēku evakuācijai.

Utarakhandas un Himačalpradešas štati kopš pagājušās nedēļas ir piedzīvojuši lietusgāzes, kas bijušas vismaz trīsreiz spēcīgākas nekā parasti. Zemes nogruvumos abos štatos gājuši bojā vismaz 28 cilvēki.

Utarakhandas štatā ir gājuši bojā vismaz 110 cilvēku. Štata valdība un armija mēģina izglābt tūkstošiem tūristu, kas nošķirti no ārpasaules pie applūdušām ielejām un hinduistu svētnīcām. Plūdi šajā štatā aiznesuši apmēram 200 automašīnu, divas zemes rakšanas iekārtas un pat helikopteru.

Himačalpradešas štatā plūdi iznīcinājuši vairāk nekā 500 māju, tostarp valdības ēkas.

Kasjauns.lv, Vesti.ruNTDRussian

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: