Eiroplūdi: Nacionālās katastrofas

Plašie plūdi Centrāleiropā prasījuši 18 cilvēku dzīvību un visvairāk bojāgājušo ir Čehijā. Joprojām augstas pakāpes trauksmes stāvoklis ir Austrumvācijā. Tur no Elbas upei tuvumā esošām pašvaldībām evakuēti vairāk nekā 20 tūkstošu cilvēku. Bīstamākās plūdu dienas pārlaidusi Ungārija, kur dambju un krastu stiprinājumi noturējuši Donavu neļaujot tai izraisīt katastrofu galvaspilsētā Budapeštā.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/03/video.jpg

Tūkstošiem cilvēku ir bijuši spiesti pamest mājās gan Čehijā, gan Vācijā, gan Ungārijā, Polijā un citās Centrāleiropas valstīs. Lēš, ka jau tagad materiālie zaudējumi mērāmi miljardos eiro un teritoriju un māju sakopšanai vajadzēs gan daudz laika, gan naudas.

Vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku bijuši spiesti pamest Vācijas pilsētu Magdeburgu un tās apkaimi, lai glābtos no pāri plūstošās Elbas upes.Ūdens līmenis te ierasto atzīmi pārsniedzis par vairāk nekā pieciem metriem un glābēji bažījas, ka tuvākajās dienās upe varētu pārraut dambjus.

Vācijā joprojām sola lietainas dienas. Un kā atzinuši Vācijas politiķi, valsts šobrīd cīnās ar nacionālu katastrofu. Mājas pametušie cilvēki uzturas pagaidu patvertnēs, un ugunsdzēsēji strādā nepārtrauktā režīmā, lai ūdeni no pārpludinātajiem pagalmiem pumpētu atpakaļ upēs.

Savukārt, Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā izdevies izvairīties no, iespējams, vēsturē lielākās plūdu katastrofas. Ungārijas armija, glābēji un brīvprātīgie jau laikus nostiprināja Donavas krastus un dambjus. Premjerministrs Viktors Orbans preses konferencē atzinis, ka dienesti ļoti strauji un laikus noreaģējuši, cilvēki nav gājuši bojā vai savainojušies un ir cerības, ka ļaunākais, vismaz galvaspilsētā, ir pāri.

Spēcīgu lietusgāžu skartās valstis pēdējo 7 dienu laikā

Taču vajadzēs vēl vairākas dienas, lai būtu pilnīgi droši, ka upe atgriezīsies normālā līmenī. Tiesa gan ceļi, kas no plūdu skartajiem apvidiem ved uz Budapeštu, joprojām ir slēgti, tas rada arī pamatīgus satiksmes sastrēgumus. Slēgtu ceļu dēļ darbu uz laiku apturējusi “Suzuki” automašīnu rūpnīca Estergomā, Ungārijas Ziemeļrietumos, jo daudzi strādnieki nespēj nokļūt darbā. Uzmanība un rūpes nerimst par situāciju apdraudētākajiem apvidos Ungārijas dienvidos. Visā valstī pēdējās dienās mājvietas bijusi spiesti pamest gandrīz divi tūkstoši cilvēku.

Ziņo, ka Šveici, kas līdz šim izbēgusi no plašiem plūdu postījumiem, piemeklējušas spēcīgas lietavas un krusa, kas izraisījuši dubļu nogruvumus un plūdus. Tie savukārt bloķējuši ceļus un dzelzceļus.

lsm.lv, Первый каналEuronews, ESWDAssociatedPress

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: