Prāgas iedzīvotāji ar šausmām gaida nakti

Ūdens līmenis Čehijas galvaspilsētā Prāgā Vltavas upē ceļas ar ātrumu 20 cm/stundā. Plūdu maksimums cietušajos reģionos gaidāms uz otrdienu. Vācijas dienvidaustrumu pilsētā Pasavā tik spēcīgi plūdi nav bijuši kopš 1501.gada.

Pēc pēdējiem datiem, ūdens caurplūde Vltavas upē šobrīd ir 3000m³/s., normāls caurplūdes apjoms ir 149m³/s. Aizsargbarjeras Prāgā ir uzceltas ar aprēķinu līdz 3250 m³/s…

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/03/video.jpg

Pēc spēcīgām lietavām Centrāleiropā pirmdien otro dienu turpinājās vērienīgi plūdi. Plūdos gājuši bojā vismaz deviņi cilvēki Austrijā, Čehijā un Vācijā, vairāki bez vēsts pazuduši, tūkstošiem evakuēti. Nācies slēgt simtiem autoceļu, un ir traucēta arī dzelzceļa satiksme. Visās trijās valstīs norīkotas armijas vienības, lai palīdzētu glābšanas darbos pēc tam, atsevišķos rajonos pāris dienās nolija divu mēnešu norma.

Vērienīgie plūdi Centrāleiropā vissmagāk skāruši Čehiju. Kopš svētdienas, sagrūstot mājai vai noslīkstot, valstī bojā gājuši vismaz seši cilvēki. Vēl vairāki pazuduši bez vēsts. Valdība svētdien izsludināja ārkārtas stāvokli un mobilizēja aptuveni 1000 karavīru, lai viņus iesaistītu glābšanas darbos un upju krastu nostiprināšanā. Nopietni plūdi skāruši arī galvaspilsētu Prāgu. Gar Vltavas upes krastiem tika izveidotas barjeras, lai novērstu tās pārplūšanu, un tika slēgts tūristu iecienītais Kārļa tilts. Daļēji applūdusi vecpilsēta un evakuēti vairāki simti cilvēku, kā arī Prāgas Zoodārzs un slimnīca. Pirmdien slēgtas vairākas metro stacijas un skolas.

Čehu mediji arī ziņo, ka galvaspilsētā uz laiku pārtraukusi darboties centrālā notekūdeņu attīrīšanas stacija, jo nav spējusi pārstrādāt tik lielas ūdens masas. Iedzīvotāji ar bažām gaida, vai barjeras gar Vltavas upes krastiem izturēs.

Arī Austrijā viens cilvēks gāja bojā un divi pazuda bez vēsts zemes nogruvumos, kuru dēļ vairāki simti cilvēku bija spiesti atstāt savas mājas. Zemes nogruvumu dēļ nācies pārtraukt dzelzceļa satiksmi un slēgt ceļus daudzās vietās. Plūdu trauksme izsludināta provincēs valsts rietumos un ziemeļdaļā. Austrijas Meteoroloģijas centrs paziņojis, ka divu dienu laikā nolijusi divu mēnešu norma.

Tikmēr Vācijā viena no vissmagāk plūdu skartajām apdzīvotajām vietām ir Pasavas pilsēta pie robežas ar Austriju. Tur Donavas upe savienojas ar vēl divām, un daudzām ēkām pilnībā applūdināts pirmais stāvs. Vācijas mediji vēsta, ka šajā Bavārijas pilsētā tik augsts ūdens līmenis nav bijis pēdējos 500 gadus. Tūkstošiem cilvēku evakuēti arī citās pilsētas. Tiek ziņots, ka divi cilvēki pazuduši bez vēsts.

Vācijas kanclere Angela Merkele solījusi federālās valdības palīdzību stihijas skartajiem rajoniem. Viņas birojs paziņoja, ka Merkele otrdien personīgi dosies uz plūdu skartajiem rajoniem, lai novērtētu situāciju un glābšanas operācijas. Eiropas Savienība norādījusi, ka nepieciešamības gadījumā ir gatava palīdzēt visām trim plūdu skartajām valstīm.

LSM.lv, NTV.ruEuronews, ITN newsRussiaToday

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: