Plūdu gaidās

Pagājušajā naktī ūdens visvairāk cēlies Daugavā, kur situācija pagaidām saglabājas mierīga, kā arī Lielupē pie Jelgavas, bet Kurzemes upēs ūdens līmenis pārsvarā krītas. 

Sakarā ar straujo gaisa temperatūras paaugstināšanos visā Eiropas reģionā, situācija ar plūdiem mainās ļoti strauji.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2013/03/video.jpg

Šodien 15 mājsaimniecību Jelgavas novadā, lielākoties Jaunsvirlaukas pagasta Staļģenē, Lielupes krastos «atrautas no ārpasaules» – palu ūdens apņēmis sētas no visām pusēm, bet līdz mājām nav pacēlies. Situācija nekur nav kritiska. «Iedzīvotāji sēž mājās.

Applūdis ceļš starp Mežotni un Stalģeni. Pavasaris 2013 15.aprīlis

Šorīt Jelgavā konstatēts, ka, turpinoties celties Lielupes ūdens līmenim, palu ūdens sasniedzis dažu pilsētas nomaļu ielu malas, applūdušas atsevišķas nomales ielas Svētes apkaimē. Vakar 14.aprīlī no kādām mājām Būriņu ceļa applūdušajā daļā tika evakuēta kāda sieviete un suns. Būriņu ceļš atrodas Svētes upes apkaimē. Citviet pagaidām nav bijis nepieciešamības evakuēt iedzīvotājus.

Ogres upē lejpus meteoroloģiskās novērošanas stacijas ūdens līmenis par 18 centimetriem pārsniedz kritisko līmeni, – ir applūdušas pirmās mājas.

Potenciāli visliekākos draudus varētu radīt Daugava, jo Baltkrievijas teritorijā ir biezs ledus un palu ūdeņu ir ļoti daudz, tā šorīt raidījumam “Labrīt, Latvija!” norādīja Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Oskars Āboliņš.

Šonedēļ Latgalē un Vidzemē gaidāms straujš ūdens līmeņa kāpums, sāksies plaši pali, brīdina hidrologi.

Pēc pēdējām ziņām, Daugavā Baltkrievijas teritorijā iet ledus, veidojas ledus sastrēgumi, pie Ullas ūdens kāpis par 2,3 m diennaktī un 5,5 m kopš mēneša sākuma.

Daugavā posmā no Piedrujas līdz Jēkabpilij ūdens līmenis paaugstinās par 40 – 152 cm diennaktī.

Ūdens līmeņa kontrole Daugavā pie Jēkabpils. Tiešsaistes kameras attēls @ demvar.lv

Gauja pagaidām ir mierīga, ūdens līmenis naktī cēlies par 5-20 cm, bet pie Carnikavas vēja maiņas ietekmē ūdens nedaudz atkāpies.

Savukārt Kurzemē ūdens līmenis vairumā upju lēni pazeminās, šeit palu laiks beidzas, īsti nesākoties.

zinas.latvijasradio.lv, TVNET, zz.diena.lv, @meteoziņasArvīds BarānovsRuslans Antropovs

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: