Mums tuvojas ISON komēta

nibiru_isonMerilendas universitātes un Lovela observatorijas speciālisti izmantoja NASA Swift satelītu, lai aplūkotu komētu C/2012 S1 (ISON), kura varētu kļūt par spožāko komētu, kāda novērota pēdējo desmitgažu laikā.

“ISON komēta varētu kļūt par vienu no spožākajām komētām, kādas novērotas pēdējo 50 gadu laikā, sniedzot mums retu iespēju novērot izmaiņas ilgākā laika periodā,” teica pētījuma vadītājs Deniss Bodevits.

 

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

 

isonISON komēta neatšķiras no citām komētām. Tā ir veidota no sasalušām gāzēm un cietajām daļiņām. Komētas, kas nereti tiek dēvētas par “netīrajām sniega bumbām”, izdala gāzi un putekļus, kad tās pielido pietiekami tuvu Saulei, kuras siltuma ietekmē sasalušās gāzes sublimējas. Šajā procesā izdalās arī putekļi, kuri atstaro Saules gaismu un tādejādi komēta kļūst spožāka.

Ņemot vērā ISON orbītu, tiek uzskatīts, ka šī komēta Saules sistēmas iekšējos reģionos viesosies pirmo reizi. Pirms tam tā mājojusi Oorta mākonī, kur, iespējams, atrodas triljoniem ledainu objektu.

Komēta tika atklāta 2012. gada 21. septembrī. Atklājēju gods pieder Krievijas astronomiem Vitālijam Ņevskim un Artjomam Novičonokam, kuri izmantoja Starptautiskā zinātniskā optiskā tīkla teleskopu.

Pirmais interesantais novērošanas moments gaidāms 2013. gada 1. oktobrī, kad komēta palidos garām Marsam 10,8 miljonu kilometru attālumā. “Šīs tikšanās laikā ISON komēta varētu būt redzama ar NASA un Eiropas Kosmosa aģentūras kosmiskajiem aparātiem, kas šobrīd strādā uz Marsa,” skaidroja Maikls Kellijs.

58 dienas vēlāk, 28. novembrī ISON komēta veiks svelmainu ceļojumu garām Saulei. Tā atradīsies tikai 1,2 miljonu kilometru attālumā no tās redzamās virsmas. Tādēļ ISON komēta ir pieskaitāma Saulei tuvu lidojošajām komētām. Komētas sasalušās gāzes sublimēsies, izdalīsies masīvs apjoms putekļu. Visu Sauli novērojošo kosmisko aparātu skatieni būs pievērsti ISON komētai. Aptuveni šajā laikā komēta varētu kļūt tik spoža, ka ar neapbruņotu aci to varētu saskatīt dienas laikā, aizsedzot Sauli ar plaukstu.

Pēc tikšanās ar Sauli, komēta tuvosies Zemei un varētu būt redzama vakaros visu decembri. 26. decembrī tā palidos garām mūsu planētai 64,2 miljonu kilometru attālumā.

/ STARSPACE /

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: