Dzīvnieku “apokalipse” Ķīnā

20130409_piles_kinaŠā gada marta nogalē pasaules medijos sāka parādīties ziņas par Ķīnas upē Huangpu (netālu no Šanhajas) peldošām mirušām cūkām. Kopā no ūdens izvilkto trūdošo dzīvnieku skaits esot sasniedzis 16 tūkstošus. Taču ar to nelaimes nebeidzās. Drīz vien vietējiem dienestiem nācās zvejot ārā no Songjiang upes un iznīcināt apmēram 250 kg pūstošu karpu.

Vēl pēc neilga laika šim drūmajam sarakstam pievienojās pīles. Vietējie iedzīvotāji no Nanhe upes Sičuaņas provincē izvilka apmēram 1000 mirušo putnu. Ne cūku, ne zivju, ne putnu nāves iemeslus neizdevās noskaidrot, jo visi ķermeņi, tos izvelkot no ūdens,  jau bija sākuši sadalīties.

 

6 Responses to Dzīvnieku “apokalipse” Ķīnā

 1. ieva says:

  kas tad nu?

 2. Patiesības meklētājs says:

  Atbilde un iemesls ir viens. Dievs. Visuvarenais, mūsu Radītājs konkrēti runā uz mums, “meklējiet mani, laika nav vairs daudz!” Domāju daudzus ķīniešus šīs kataklizmas uzrunā un tie aizdomājas, var būt arī nāk pie atziņas, ka jāatmostas un beidzot jāmeklē palīdzība pie Dieva. Jo kā nekā nespēj loģiski tos mirušos dzīvniekus izskaidrot. Un ja kaut kas prātam neaptverams notiek, ir skaidrs, atbildes ir pie Dieva!

  • Domāju, ka šajā gadījumā dzīvnieku nāvi var izskaidrot vienkārši – neiedomājamais gaisa un pārējās vides piesārņojums

   • Luīze says:

    kas tās par cūkām – mājas vai meža cūkas?droši ,ka mājas…tātad ar kaut ko noindētas un samestas upē ,kur tās saindējušas karpas un tālāk pīles … citādi visi dzīvnieki būtu beigti un būtu palikuši tikai homo sapiens un prusaki

   • Prusaki? Nez vai! Ķīnieši taču šamos ēd!
    A ja nopietni: nu jā, cūkas jau pašas tai upē nelēca. Tomēr! 16 000 lopu. Tā nav viena mājas cūka, kas nomirusi no cūku gripas. tas ir milzīgs daudzums! Tik daudz dzīvnieku aizvest un iegāzt upē tā, ka neviens neko nemana – praktiski neiespējami. Droši vien mums nav pietiekami daudz informācijas lai spriestu. Par upēm: nē, gadījumi nav tiešā veidā saistīti, upes ir dažādas, cik saprotu.

 3. Luīze says:

  vai tad viņiem tur ir tikai cūkas, karpas un pīles? un visa pārējā dzīvā radība jau apēsta 🙂

%d bloggers like this: