Top pirmās nākotnes pilsētas

Zinātnes un tehnoloģijas sasn20130407_plant_valley_3iegumi, par kuriem vēl pirms 20 gadiem varējām lasīt fantastikas stāstos, šodien sāk kļūt par īstenību. Netālu no Portugāles pilsētas Porto drīzā nākotnē tiks uzbūvēta unikāla nākotnes pilsēta, kuru, līdzīgi kā kompjūteru, vadīs moderna operacionālā sistēma. Pilsēta būs ekoloģiska, jo paredzēts, ka tiks pārstrādāti otrreizējai izmantošanai vismaz 80% atkritumu.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

20130407_plant_valley_2Pilsētas projekta nosaukums ir PlantIT Valley. Unikālā operacionālā sistēma Urban OS, kam jākļūst par pilsētas “smadzenēm”, funkcionēs, balstoties uz savas “nervu sistēmas” – 100 miljoniem sensoru signāliem. Sensori reģistrēs lielu daudzumu parametru, piemēram, temperatūru, mitrumu, apgaismojumu, ceļu segumu stāvokli, ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmas utt. Daļu no pilsētas infrastruktūras pārzinās paši cilvēki. Pilsētvides vadībai programmētāji izstrādājuši īpašus programmu pielikumus.
Projektu realizē kompānija PlantIT, ko 2006.gadā dibināja bijušais Microsoft kompānijas darbinieks Stīvs Lūiss (Steve Lewis). Pilsētas apbūvei paredzēti 1700 hektāri zemes.

20130407_plant_valleyPirmie “gudrās” ekopilsētas iedzīvotāji, apmēram 10 000 cilvēki (apkalpojošais personāls, vadītāji un viņu ģimenes) varēs pārcelties uz jauno dzīves vietu jau šogad. Bet 2015.gadā PlantIT vadība ir iecerējusi pilsētā uzņemt vēl 120-140 tūkstošus cilvēku. Vairums no viņiem būs IT kompāniju darbinieki, kas piedalīsies operacionālās sistēmas UrbanOS  programmu platformu un pielikumu izstrādāšanā.

2022.gadā pilsētas iedzīvotāju skaits varētu būt jau 225 tūkstoši.

Līdzīga pilsēta – Masdar Citype jau šodien tiek būvēta Arābu Emirātos, 17 km no galvaspilsētas Abu Dabi.

One Response to Top pirmās nākotnes pilsētas

  1. Luīze says:

    Tā modernā operacionālā sistēma var kļut nevadāma, domāju ,ka tie dzīvojošie IT speciālisti to nemaz nezin … Urban Os droši,ka pārvaldīs arī Urban Homo Sapiens

%d bloggers like this: