Vidusjūras ciklons nes mums sniegu

20130404_ciklonsŠķiet paradoksāli, bet tomēr fakts – ciklons no Vidusjūras, kas šobrīd virzās pie mums un jau ir sasniedzis Kurzemi, atnesīs sniegu. Tas izskaidrojams ar to, ka ilgāku laiku Baltijas reģionā “saimniekoja” Grenlandes anticiklons, sagādājot mums saulainu, taču aukstu laiku. Un tagad, dienvidu siltajām gaisa masām saduroties ar aizejošo anticiklonu, nokrišņus piedzīvosim sniega veidā.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Ciklons, kas pie mums ierodas, ir nokrišņiem bagāts un jau paguvis nodarīt ne mazums nepatikšanu. Balkānos tas radījis kartīgas lietusgāzes, Čehijā apledojumu, bet austrumu Polijā – sniegputeņus, valsts austrumdaļā sniega segu palielinot pat par 20 cm.

Subtropu siltās gaisa masas pēc nokrišņiem atnesīs siltumu. Krievijas centrālajā daļa gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +12 grādiem, Ukrainā līdz +22, bet Krievijas dienvidos – pat līdz +30.
Kas attiecas uz Latviju, ciklona izraisītā snigšana jau ir sākusies un sinoptiķi brīdina, ka šonakt un rīt snigšana būs stipra. Kopā ar spēcīgu un brāzmainu vēju piedzīvosim īstu sniegputeni. Bet “pasākuma pozitīvā puse”, proti, siltums, līdz mums tā arī neatnāks. Tuvākajās 5 dienās gaisa temperatūra dienā nepārsniegs +4 grādus, bet naktīs noslīdēs līdz -9. Tātad arī aprīļa 1.dekādē pavasari varam negaidīt 😦

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: