Pavasara nedienas Britu salās

20130318_sniegs_UKApvienotās Karalistes meteodienests ir nācis klajā ar brīdinājumu par ārkārtas situāciju veidošanos, īpaši Skotijā un Velsas rietumkrastā, kur termometra stabiņš var noslīdēt līdz -7 grādiem.

Šajos rajonos sakarā ar sniegputeņiem un strauju aukstuma iestāšanos noteikts “dzeltenais” bīstamības līmenis.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Sniegs izraisa pamatīgas problēmas ar pārvietošanos, jo taupības nolūkos sniega novākšanas tehnikas vienību skaits ir neliels. Tāpēc var gadīties, ka gaidāmie puteņi izraisīs īstu stihisku nelaimi. Turklāt Britu salu iedzīvotāji ne visai labi panes aukstumu, par ko liecina lielais cietušo skaits – ik gadus apmēram 25 tūkstošu britu nāvē vainojamas tieši zemās gaisa temperatūras.

Tai pat laikā dienvidu rajonos nokrišņi izpaužas kā spēcīgas un nerimstošas lietusgāzes, kas izraisa plūdu draudus jau 24 grāfistēs.

Autora piezīme:
Es nezinu kā ir ar aukstuma “panešanu” vai “nepanešanu”, bet Anglijai bez ziemas riepu ignorēšanas ir vēl viena būtiska problēma. Proti, mājas tur nav siltinātas un sienas ir visai plānas. Vasarā tās neaiztur karstumu, bet ziemā, attiecīgi, aukstumu. Arī gāzes apkures sistēmas pie kārtīgiem “mīnusiem” diez ko nepalīdz, jo viss siltums aizplūst caur sienām un logiem. Ir bijuši gadījumi, kad temperatūra noslīd zem -10, un tā patiešām ir katastrofa. Turklāt virtuves izlietņu un vannas istabu ūdens izvadi atrodas uz mājas ārsienas, un liela sala gadījuma tie, protams, mēdz aizsalt.

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: