Meklē precētu pāri nosūtīšanai Marsa misijā

Privātā projekta “Inspiration Mars” ietvaros misijai uz Sarkano planētu tiek meklēts precēts pāris, kas būtu gatavs kosmosā pavadīt 501 dienu.

Projekta virzītāju mērķis ir Marsa misijā nosūtīt pusmūža pāri, tā kā ekstrēmo apstākļu iespaidā vīram un sievai vajadzēs vienam otram sniegt pamatīgu atbalstu.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Paredzams, ka ceļojums varētu sākties aptuveni pēc pieciem gadiem, kad kosmosa kuģim ar cilvēkiem uz klāja plānots palidot garām Marsam 150 kilometru attālumā.

Iespaidīgo plānu izmaksas pagaidām netiek atklātas, taču zinātāji lēš, ka tās varētu sasniegt 1 miljardu dolāru (0,53 miljonus latu), vēsta AFP.

«Tā nebūs viegla misija. Cilvēkiem, kas to darīs, būs jākalpo par simbolu visai cilvēcei,» teic projekta galvenais tehniskais inspektors Teibers Makkallums (Taber MacCallum).

Tāpat tiek norādīts, ka misijas laikā pārim kopā būs jāpavada praktiski viss laiks. Uz kosmosa kuģa būs ierobežota iespēja mazgāties, tāpat taupīgi būs jāapietas arī ar apģērbu, dzeramo ūdeni un tualetes papīru.

Jāatzīmē, ka NASA misijās arī iepriekš devušies vīrieši un sievietes, taču astronauti vienmēr izvēlējušies paklusēt, kad tiek uzdoti neskaitāmi jautājumi par intīmām attiecībām.

Makkallums gan met kautrību pie malas un uzsver, ka misijā dosies vīrs un sieva, kas savā privātajā laikā drīkst darīt, ko vien vēlas.

«Tas noteikti notiks. Ļaujiet vaļu savai fantāzijai,» viņš uzsver.

BNN.lv, Reuters

One Response to Meklē precētu pāri nosūtīšanai Marsa misijā

  1. Virsnieks says:

    Njam… es labprāt brauktu 😀 – kurs bērnu pieskatīs??

%d bloggers like this: