Jautrās Pleznas Juniors arī nokļūst Jaunzēlandē (Video)

PAPILDINĀTS↓ (16:10)

Jaunzēlandē atrastais karaliskais cekulpingvīns, ko mediji iesaukuši par “Jautrajām pleznām jaunāko”, miris par spīti veterināru pūlēm, piektdien paziņoja Velingtonas zoodārzs.

————————————————————

Jaunzēlandē 2000 kilometru no dabiskās dzīvesvietas atrasts pingvīns, kas jau iesaukts par “Jautrajām pleznām jaunāko”. Kā jau ziņots, 2011.gadā Jaunzēlandes krastos, meklējot barību, nonāca medijos par “Jautrajām pleznām” iesaukts imperatorpingvīns.

“Jautrās pleznas jaunākais” nedēļas nogalē tika atrasts piekrastē uz dienvidiem no Velingtonas, cīnoties par savu dzīvību. Viņu nogādāja tuvējā zoodārzā.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Veterinārā ķirurģe Līza Argilla sacīja, ka nepieaugušais karaliskais cekulpingvīns esot nomaldījies no kolonijas Makvori salā. “Visticamāk, viņš pameta Makvori pagājušā gada februārī, barojoties tika ierauts straumē un tā nonāca šeit,” viņa uzskata. “Viņa veselības stāvoklis ir briesmīgs. Viņš ir pavisam izdēdējis, un viņam ir nieru mazspēja. Cerams, ka mēs varēsim to labot, piebarot viņu un aizvest atpakaļ veselu.”

Pirmā Jaunzēlandē izskalotā pingvīna gaitām astoņu nedēļu atveseļošanās periodā sekoja visa pasaule. Pingvīns tika nodēvēts 2006.gada filmas “Happy Feet” (“Jautrās pleznas”) vārdā. Beigu beigās putns tika izlaists Dienvidu okeānā, tomēr pēc dažām dienām tā GPS raidītājs pārstāja darboties.

Ja “Jautrās pleznas jaunākais” atveseļosies, viņu izlaidīs Dienvidu salas apkaimē, kur dažkārt uzrodas karaliskie cekulpingvīni, norādīja Argilla. “Viņu orientēšanās spēja ir lieliska, tāpēc atgriešanās mājās viņam nesagādās nekādas problēmas,” viņa teica.

Diena, ITN News

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: