Meteorīta sprādziens virs Čeļābinskas bijis 20 reizes stiprāks par atombumbas sprādzienu Hirosimā (Video)

PAPILDINĀTS↓ (12:15)

NASA zinātnieki novērtējuši vakardienas meteorīta sprādzienu virs Urālu apgabala un pēc viņu datiem tā jauda bijusi ekvivalenta 300-500 kilotonnām, jeb 20 reizes stiprāka par atombumbas sprādzienu Hirosimā. Pēc viņu vērtējuma tas ir bijis jaudīgākais debesu viesa sprādziens kopš Tunguskas meteorīta 1908.gadā. Salīdzinoši, pirms dažām dienām Ziemeļkorejas kodolizmēģinājums tika novērtēts tikai uz 6 kilotonnām, bet tas izraisīja 5 magnitūdu spēcīgu zemestrīci. 

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Kaut kā neticās, bet ko zinātniekiem padarīsi. 🙄

Meteorīts, kura garums ir 17 metri un masa apmēram 10000 tonnu iegāja Zemes atmosfērā ar ātrumu 64000 km/h un eksplodēja apmēram 19- 24 km augstumā virs Zemes, norāda NASA. Bet pēc Krievijas Zinātņu akadēmijas aprēķiniem, meteorīts bijis vairāku metru diametrā un svēris vairākus desmitus tonnu. Ieejot Zemes atmosfērā, meteorīts sadega 5-15 kilometru augstumā.

Postījumi no meteorīta sprādziena fiksēti 10 Čeļābinskas rajonos. Tikmēr Čeļābinskā rit ēku atjaunošanas darbi un postījumu novērtēšana. Kopumā sprādziena rezultātā pilsētā cietušas aptuveni 3000 mājas. Glābšanas dienestiem bija jāsteidzas jo temperatūra naktī nokritās līdz -20 grādiem.

Cietušo skaits kuri bija griezušies pēc medicīniskās palīdzības sasniedz aptuveni 1200 cilvēku, tajā skaitā 258 bērni. 48 cietušie guvuši nopietnus ievainojumus, viņu vidū 13 bērni.

Iekšlietu ministrijā ziņo, ka trijās vietās atrastas meteorīta kritiena pēdas.

Viena no tām Čebarkulas ezerā kur meteorīta fragments ledū izsitis 6 metrus diametra lielu caurumu. Šodien meteorīta atliekas meklē ūdenslīdēji.

Pēc pēdējām ziņām, viņi neko nav atraduši. Vietējās varasiestādes jau paspējušas pavēstīt ka bolīds ir pilnībā sadedzis.

Meteorīta sprādziens tika novērots arī no Kazahstānas.

Tikmēr pasaules prese paniko par to cik Zeme patiesībā ir neaizsargāta.

Saskaņā ar zinātnieku rīcībā esošo informāciju nevienā citā gadījumā, kad virs Zemes eksplodējis meteorīts, nav bijis tik liels cietušo skaits kā piektdien, skaidro Lielbritānijas Karaliskās astronomu biedrības atbildīgā sekretāra vietnieks Roberts Masejs.

kstnews.kz, Vesti.ruRussiaToday, NTV.ru, NASAVideoFromSpaceПервый канал

3 Responses to Meteorīta sprādziens virs Čeļābinskas bijis 20 reizes stiprāks par atombumbas sprādzienu Hirosimā (Video)

 1. Anonīms says:

  Izskatās jau nu ļoti aizdomīgi viss šitais pasākums. It sevišķi, tā informācija ,ka atlaidīs to preses pārstāvi,kurš apgalvo,ka esot izsūtīti sms ar ziņu ,ka kritīšot meteorīts.

  • Jānis says:

   Par to īsziņu viss Krievijas normas robežās. 😀

   Bet pēc pēdējām ziņām, no ezera meteorīta atliekas neizcels, jo tur esot pusotru metru biezs dūņu slānis un vispār viņi neko neesot atraduši. Kaut gan iepriekš tika ziņots ka tur atrasts pāris metrus liels objekts. Nekādas citas meteorīta atliekas vispār netika atrastas…

   «Эксперты изучают все места возможного падения метеорита. Но доклада, что найдены осколки и доказательств, что это осколки упавшего метеорита, нет».

   Водолазы не нашли остатки метеорита в озере под Чебаркулем в Челябинской области. Об этом сегодня собщил губернатор Михаил Юревич

 2. Anonīms says:

  he,he =)

%d bloggers like this: