ASV ziemeļaustrumu piekraste gatavojas sagaidīt “Nemo” (Video)

ASV ziemeļaustrumu piekrastē, ieskaitot Ņujorku, piektdien un sestdien tiek prognozēta liela sniega vētra “Nemo”, kuras dēļ jau ir atcelti simtiem avioreisu.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Ir gaidāms, ka sniega vētra visblīvāk apdzīvotajā ASV daļā ieradīsies no Lielo ezeru rajona un izraisīs elektroapgādes pārtraukumus un haosu satiksmē. Tās kulminācija tiek prognozēta sestdienas rītā. Nacionālais meteoroloģiskais dienests prognozēja, ka divu meteoroloģisku sistēmu kombinācija radīs «potenciāli vēsturisku» ziemas vētru teritorijā no Ņūdžersijas līdz Menas štatam.

Bostonā, kur sniega vētru pastiprinās spēcīgi vēji, jau ir slēgtas skolas. Vēja ātrums vētras laikā varētu sasniegt 40 līdz 56 kilometrus stundā, bet brāzmās – līdz pat 120 kilometriem stundā.

Tiek prognozēts, ka šīs vētras laikā uzsnigs no 30 līdz 60 centimetriem sniega, sevišķi Bostonā. Ņujorkā varētu uzsniegt ap 30 centimetriem sniega.

Ņujorkā, kur iedzīvotāji vēl atceras oktobrī piedzīvoto orkānu «Sendija», ir samazināts Steitenailendas prāmja reisu skaits gaidāmās vētras laikā, bet skolas vēl nav slēgtas. Mērs Maikls Blumbergs aicināja iedzīvotājus uzkrāt nepieciešamos produktus un medikamentus, ņemot vērā gaidāmās elektroapgādes un transporta grūtības. Pašvaldība sagatavojusi sniega arklus un 250 tūkstošus tonnu sāls ielu atbrīvošanai no sniega.

Spēcīga sniegputeņa dēļ ASV piektdien atcelti ap 4000 starptautisko un iekšzemes avioreisu, vēsta ziņu aģentūra AP. Jau ceturtdien tika atcelti vairāk nekā 2000 lidojumu, bet piektdien stihijas dēļ netiks veikti vēl vismaz 3940 avioreisi.

 TVNET, Vesti.ru

2 Responses to ASV ziemeļaustrumu piekraste gatavojas sagaidīt “Nemo” (Video)

  1. Toms says:

    Man patīk ,ka runa par ASV ,bet video krievu :/

%d bloggers like this: