Kosmosa industrijā aug konkurence (Video)

Grupa uzņēmēju un inženieru ASV nodibinājuši kompāniju, kas nodarbosies ar dabas resursu iegūšanu uz zemeslodei tuvākajiem asteroīdiem un satelītu izgatavošanu kosmosā.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Kalifornijas kompānija, kurai dots nosaukums Deep Space Industries, pavēstījusi, ka jau 2015. gadā sešus mēnešus ilgā ekspedīcijā nosūtīs kosmosa kuģi Firefly, kuram vajadzēs izpētīt patlaban neidentificētus asteroīdus. Paredzēts, ka Firefly svērs tikai 25 kilogramus un būs klēpjdatora izmērā.

Aģentūra Reuters, atsaucoties uz Deep Space Industries izpilddirektoru Deividu Gampu (David Gump), vēsta, ka relatīvā zemeslodes tuvumā, katru gadu tiek atklāti aptuveni 1000 asteroīdu, kuri, kā tiek uzskatīts, satur gāzes vai metālus. Jaundibinātā kompānija uzsver, ka patlaban ir izstrādātas tehnoloģijas, kuras ļauj sasniegt visu iecerēto.

Paredzēts, ka Firefly lidojuma izmaksas sasniegs 20 miljonus ASV dolāru, no kuriem pusi kompānija cer piesaistīt no valdības un zinātniskajiem pētniecības institūtiem. Kompānijas mērķis ir uzbūvēt veselu floti robotu, kas kosmosā nodarbosies ar asteroīdu meklēšanu un dabas resursu iegūšanu.

Deep Space Industries ir otra kompānija, kura paziņo par plānu uz asteroīdiem iegūt derīgos izrakteņus. Pērn tika izveidota interneta giganta Google izpilddirektoru Lerija Peidža un Ērika Šmita, kā arī filmu režisora Džeimsa Kamerūna atbalstīta kompānija Planetary Resources, kas pētīs asteroīdus, lai tuvā nākotnē varētu uz tiem sākt derīgo izrakteņu ieguvi.

Tuvāko divu gadu laikā Planetary Resources paredzējusi zemeslodes orbītā nogādāt satelītus, kas identificēs asteroīdus, kuros iespējams iegūt derīgos izrakteņus. Planetary Resources Inc. iecerējusi attīstīt tehnoloģijas, kas samazinātu satelītu izmaksas līdz vienai tūkstošajai daļai no pašreizējo misiju cenām. Kompānija plāno arī piedāvāt savus pakalpojumus zinātnieku aģentūrām, NASA un privātiem pētījumu institūtiem.

DB.lv, RIA Novosti

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: