Sniegs radījis satiksmes problēmas Francijā, Lielbritānijā un Ķīnā (Video)

Sniegs radījis satiksmes problēmas FrancijāFrancijas ziemeļos un dienvidrietumos jau otro dienu nopietnas satiksmes problēmas rada biezais sniegs. Parīzes lidostās svētdien atcelti 40% tuvo un vidēji tālo aviokompānijas «Air France» reisu.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Francijas galvaspilsētas Parīzes Šarla de Golla un Orlī lidostās svētdien tika atcelti 650 reisi sniegputeņa dēļ. Savukārt Londonas Hītrovas lidostā svētdien ir atcelti apmēram 250 reisu.

Sniegputenis Parīzē un tās apkaimē nenorima visu nakti un turpinājās svētdienas rītā. Lidostu darbinieki bija spiesti ik pa trim stundām atbrīvot skrejceļus no sniega un lidmašīnas no apledojuma. ADP pārstāvis sacīja, ka reisi kavējas vidēji par pusstundu vai stundu, un ieteica pasažieriem pirms došanās uz lidostu precizēt informāciju par izlidošanas laiku.

Svētdien Parīzē uzsniga 10 centimetri sniega, bet gaisa temperatūra nokritās līdz četriem grādiem pēc Celsija. Sliktie laikapstākļi traucēja arī autobusu satiksmi starp Parīzi un lidostām. Francijas meteorologi prognozēja, ka svētdienas otrajā pusē sniegputenis mitēsies, bet otrdien atjaunosies.

Kavējas arī TGV ātrvilcienu reisi; traucēta pilsētas autobusu satiksme Parīzē. Sniega un apledojuma dēļ nedēļas nogalē notikušas arī vairākas nopietnas autoavārijas, kurās gājuši bojā seši cilvēki, tai skaitā trīs franču karavīri, kam bija jādodas uz Mali.

Savukārt Londonā atcelti vai atlikti reisi uz Franciju un Ziemeļeiropu. Sniegputeņa un sliktas redzamības dēļ uz laiku tika slēgta Londonas Sitijas lidosta.

Nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ tika atcelti arī divi vilcienu “Eurostar” reisi no Londonas uz Franciju un vēl divi – uz Beļģiju. Sniegs radīja traucējumus arī dzelzceļa kompāniju “Southeastern” un “South West Trains” vilcienu satiksmē Anglijas dienvidaustrumos.

Vairākās Anglijas apdzīvotajās vietās uzsnidzis līdz astoņiem centimetriem sniega. Lielbritānijas meteorologi prognozē, ka tuvākajās dienās snigšana turpināsies.

Skotijas rietumu piekrastē sestdien nogruva sniega lavīna, izraisot četru alpīnistu nāvi un vienu nopietni ievainojot, paziņoja policija.  Sešu alpīnistu grupa, kurā bija trīs vīrieši un trīs sievietes, iekļuva lavīnā, kāpjot lejā no 1150 metrus augstas virsotnes.

Divi vīrieši un divas sievietes gāja bojā, un viena sieviete guva nopietnus ievainojumus galvā. Izglābās viens vīrietis, kurš paziņoja par notikušo un palīdzēja atrast lavīnas aiznestos grupas locekļus.

Stipra snigšana daudzviet Ķīnas ziemeļos radījusi sajukumu gaisa satiksmē un paralizējusi autosatiksmi, paziņojušas varas iestādes. Pekinas Starptautiskajā lidostā vien atcelti 111 lidmašīnu reisi, tai skaitā 16 starptautiskie lidojumi. Vēl 68 reisi atlikti uz laiku. Slēgta satiksme pa vairāk nekā 40 autoceļiem.

Apollo, Delfi.lv, TVNET, NRAТелеканал «Звезда», Vesti.ru

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: