Spēcīgi sniegputeņi paralizē satiksmi daudzās Eiropas un Āzijas valstīs (Video)

Pēdējo dienu laikā spēcīgs sniegputenis ir radījis nopietnus sarežģījumus vairākās pasaules valstīs, bloķējot satiksmi un ievērojami sarežģījot cilvēku ikdienas dzīvi. Šodien spēcīgs putenis ir sasniedzis arī Latviju.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Japānu ir pārsteidzis lielākais sniegputenis pēdējo septiņu gadu laikā. Sniega sega daudzviet sasniegusi līdz pat 30 centimetru dziļumu, radot ievērojamus satiksmes traucējumus. Tokijā un tās apkārtnē cietuši teju 900 cilvēki, un ir saņemtas ziņas par pirmo bojā gājušo.

Bloķēta ir ne vien ceļu satiksme Tokijas apkārtnē, bet arī līdz šim ar īpašu precizitāti pazīstamā Japānas dzelzceļu satiksme. Vairāk nekā 3400 cilvēki bijuši spiesti pavadīt nakti lidostā. Liela daļa Japānas skolu ir pārtraukušas savu darbību bīstamo apstākļu dēļ.

Ķīnu pārņēmusi bargākā ziema pēdējos 30-40 gados.

Arī Anglijā ieilgušais sniegputenis radījis nopietnus satiksmes traucējumus, skolu darba pārtraukšanu, kā arī ievērojamus sarežģījumus iedzīvotāju ikdienas dzīvē. Šobrīd sniegputenis nerimstas un BBC tiek ziņots par arvien jauniem ceļu satiksmes negadījumiem. Sinoptiķi brīdina par šādu laika apstākļu saglabāšanos arī turpmāk.

Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā otrdien reģistrēta biezākā sniega sega pēdējo 84 gadu laikā.  Biezākā sniega kārta Zagrebā tika fiksēta 1929.gadā, kad bija uzsniguši 80 centimetri sniega.

Horvātijas galvaspilsētā, kas ir arī valsts lielākā pilsēta, sestdien, 12.janvārī, sniega vēl nebija, bet jau otrdienas, 15.janvāra, rītā Zagrebas centru klāja 54 centimetrus dziļš sniegs, citviet pilsētā un tās apkaimē izveidojusies līdz 70 centimetriem augsta sniega kārta.

Nokrišņu daudzums Zagrebā trīs diennaktīs sasniedza 70 milimetru ūdens ekvivalenta, bet Horvātijas rietumu daļā lietus un sniega daudzums vietām sasniedza pat 140 milimetru.

Milzīgais sniega daudzums paralizējis satiksmi, licis atcelt mācības skolās un radījis virkni citu problēmu, vēsta vietējie plašsaziņas līdzekļi.

Lielu daļu Horvātijas un teju visu Slovēniju pārklājusi 20-70 centimetru bieza sniega kārta, dažos kalnu apgabalos sniega segas augstums pārsniedz pusotru metru. Slovēnijas galvaspilsētā Ļubļanā izveidojusies aptuveni 30 centimetru dziļa sniega kārta.

Spēcīgi nokrišņi šajā reģionā šomēnes gaidāmi vēl vairākas reizes, prognozē sinoptiķi.

Līdzīga situācija pirms pāris dienām bija vērojama arī Izraēlā,  kad to sasniedza spēcīgākā sniega vētra pēdējo 20 gadu laikā. 30 cm biezā sniega kārta ir paralizējusi Jeruzalemes-Telavivas automaģistrāli, un liela daļa iedzīvotāju bīstamo apstākļu dēļ nepamet savas mājvietas.

Spānijas ziemeļos – Pirenejos Navarras apgabalā – otrdien uzsnigs līdz pusmetram dziļa sniega kārta, brīdina nacionālais meteoroloģijas dienests.

Pusmetru dziļa sniega kārta var izveidoties Navarras apgabala ziemeļaustrumu daļā, kalnos ar augstumu vismaz 900 metru virs jūras līmeņa. Zemākos kalnos prognozēti daži centimetri sniega, citviet – stiprs lietus. Tāpat izplatīts brīdinājums par vēja brāzmām līdz 28 metriem sekundē.

Līdz 30-40 centimetriem dziļa sniega kārta otrdien var uzsnigt arī citviet Pirenejos, tostarp Aragonas apgabala ziemeļos, savukārt kalnos Katalonijā prognozē ne vairāk kā 20 centimetru svaiga sniega.

NRA, TVNETПервый канал, Петербург-Пятый каналNTDRussian, Vesti.ru, Apollo

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: