Ņujorkas štatā gripas epidēmijas dēļ izsludināts ārkārtas stāvoklis (Video)

В связи с эпидемией гриппа в штате Нью-Йорк объявлена чрезвычайная ситуацияLai cīnītos pret gripas epidēmiju, Ņujorkas štata gubernators Endrū Kuomo sestdien izsludinājis ārkārtas stāvokli veselības aprūpē un devis rīkojumu štata veselības departamentam un citām nozares institūcijām atvēlēt visus nepieciešamos resursus cīņai pret šo slimību.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Gubernators uz 30 dienām apturējis arī tiesiskos ierobežojumus, kas liedz farmaceitiem vakcinēt pret gripu pacientus, kas jaunāki par 18 gadiem. Izmantojot medijus un sociālos tīklus, Ņujorkas veselības departaments uzsācis plaša mēroga kampaņu, lai aicinātu cilvēkus vakcinēties.

Ņujorkas štatā gripa diagnosticēta jau 19 128 cilvēkiem. Salīdzinoši 2011., 2012.gada sezonā ar gripu štatā saslima tikai 4404 cilvēki. “Mēs piedzīvojam ļaunāko gripas sezonu kopš vismaz 2009.gada,” atzīmēja Kuomo.

Visā valstī šajā sezonā gripa konstatēta jau 28 747 cilvēkiem, bet patiesais saslimušo skaits noteikti ir vēl lielāks. Šosezon no gripas ASV miruši 20 bērni.

Ārkārtas stāvoklis trešdien tika izsludināts arī Bostonā. Pilsētā ar gripu saslimuši jau 700 cilvēki, kas ir desmit reizes vairāk nekā visā iepriekšējā gripas sezonā.

LTV.lv, Первый канал, Vesti.ru

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: