Plūdu dēļ slēgts ceļš Ādaži-Garkalne (Foto)

Gauja appludinājusi ceļu Ādaži-GarkalneGauja appludinājusi ceļu Ādaži – Garkalne, tāpēc satiksme uz tā ir ierobežota. Valsts policija aicina satiksmes dalībniekus izvēlēties citu braukšanas maršrutu, lai apbrauktu negadījuma vietu.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Hidroloģiskos novērojumus Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs veic Carnivakā un tie liecina, ka kopš gadu mijas ūdens līmenis Gaujā cēlies par nepilnu metru un šodien ir 2,55 metri virs posteņa atzīmes un tas ir par aptuveni 30 centimetriem augstāks ūdens līmenis nekā pērn palu maksimuma laikā.

Applūdis ceļš Garkalnē - 3

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inga Vetere norādīja, ka minētajā ceļa posmā grūtāk pārvietoties ir vieglajām automašīnām, taču džipiem un lielajiem auto ceļš ir izbraucams.

Applūdis ceļš Garkalnē

Reģionā ir arī applūdušas dažas mājas, taču stāvoklis neesot kritisks un cilvēki nav vērsušies pēc palīdzības VUGD. Glābēji gan ir devušies uz notikuma vietu, lai apsekotu applūdušās mājas un noskaidrotu, vai ir nepieciešama palīdzība. Saistībā ar plūdiem šis VUGD ir bijis vienīgais izsaukums šodien.

Applūdis ceļš Garkalnē

Situācija Latvijas upēs 2013. gada 6. janvārī

Aizvadītajā diennaktī ūdens līmenis ar intensitāti 1-12 cm diennaktī turpināja paaugstināties Lielupē. Arī Gaujā, Aiviekstē un Salacas augštecē ūdens līmeņi pārsvarā paaugstinājušies par 1-5 cm diennaktī. Daugavā neliels ūdens līmeņa kāpums turpinās no Krāslavas līdz Zeļķiem.

Ūdens līmenis Daugavā no Suražas līdz Verhņedvinskai pārsvarā pazeminās 1-4 cm diennaktī. Visstraujāk 15-28 cm diennaktī ūdens līmeņi krītas Lielajā Juglā, Ventā, Abavā un Salacas lejtecē. Ogrē, Dubnā, Rēzeknē, Amatā ūdens līmeņi pazeminās 3-9 cm diennaktī.

Tuvākajās dienās Kurzemes upju notece pārsvarā samazināsies. Sākot ar 6.-8.janvāri Zemgales, Vidzemes un Latgales upju notece samazināsies un atsāksies arī ledus veidošanās process.

Appludinātas būs Lielās Juglas, Aiviekstes, Lielupes palienes un zemākās Gaujas palienes pie Carnikavas.

Atrasties uz ledus joprojām ir ļoti bīstami.

LTV.lv, Delfi.lv, Meteo.lv

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: