Lielupē veidojas plūdu draudi (Video)

Pašlaik plūdu draudi veidojas Lielupes baseinā, kur ir palielinājies ūdens līmenis, ir sakustējies ledus un var veidoties tā sastrēgumi, šorīt raidījumā “Labrīt, Latvija!” pastāstīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Hidroģeoloģisko prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Lielupē pie Staļģenes, Jelgavas novadā aptuveni 20 kilometru augšpus Jelgavas, ūdens līmenis pēdējās nedēļas laikā cēlies vairāk nekā par diviem metriem. Tādējādi šeit sasniegts augstākais ūdens līmenis kopš 2010.gada lielajiem paliem.

Krūmiņa stāstīja, ka ūdens līmenis upēs turpina celties, īpaši Latvijas vidienē, kur arī situācija veidojas visbīstamākā, jo ne vien līst, bet arī vēl ir saglabājusies sniega sega. Kurzemē palu problēmas pašlaik nav gaidāmas, jo sniegs jau ir nokusis. Krūmiņa pavēstīja, ka situācija upēs pašlaik tomēr nav kritiska, jo ledus ir veidojies tikai pāris nedēļas un nav ļoti biezs.

Pēc sinoptiķu prognozēm stabilāks sals Latvijā atnāks ap janvāra beigām un ledus vēl izveidosies, jo tradicionāli aukstākais mēnesis Latvijā ir februāris. Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka šādi ziemas pali Latvijā nav nekas neparasts un bieži atkušņi ir visai tipiski, piemēram, 90.gados ledus no upēm ziemas laikā izgājis vairākkārt. Mūsu reģionam netipiskāk būtu tas, ja divus mēnešus no vietas būtu stabils sals.

Tuvākajās dienās Latvijas upju notece palielināsies, turpināsies ledus sairšanas process. Laikā no ceturtdienas, 3.janvāra, līdz 5.janvārim iespējama ledus iešana Ogres lejtecē, Lielupē Mežotnes – Staļģenes posmā, Salacas lejtecē. Upju noteces samazināšanās gaidāma sākot ar 6.- 8. janvāri, kad atsāksies arī ledus veidošanās.

LTV.lv, BNN.lv, Diena.lv

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: