Nikaragvā sācies Sankristobala vulkāna izvirdums (Video)

Nikaragvas valdība trešdien devusi rīkojumu evakuēt Sankristobala vulkāna apkaimes iedzīvotājus, uzsverot, ka situācija ir bīstama, jo vulkāns izmetis gaisā pelnu un gāzu mākoni. Par apdraudēto teritoriju ir pasludināta piecu kvadrātkilometru platība ap vulkānu. Iedzīvotāji stāsta, ka no vulkāna paceļas dūmu stabi, bet kokus, ceļus un mājas pārklāj balti pelni.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Lai palīdzētu vietējiem iedzīvotājiem evakuēties, uz vulkāna tuvumā esošajiem ciematiem nosūtīti 140 karavīri, tomēr aptuveni 1500 zemnieku atsakās pakļauties varasiestāžu aicinājumam pamest savas mājas vulkāna izvirduma apdraudētā teritorijā

Valdības pārstāve Rosario Murilo tikmēr norāda, ka “vulkāna situācija ir nestabila”, piebilstot, ka kopš otrdienas ir fiksēti 15 izvirdumi. Tie nav bijuši spēcīgi, tomēr nav zināms, kurā brīdī to spēks var pieaugt, skaidro Murilo.

Lai pārliecinātu iedzīvotājus atstāt apdraudēto zonu, teritorijā ir izvietoti civilās aizsardzības karavīri, pavēstīja amatpersonas. Cilvēki atsakās evakuēties, jo nevēlas atstāt savas mājvietas, pastāstīja Činandegas aptuveni 600 cilvēku lielās kopienas iedzīvotāja Maria Pereira.

1745 metrus augstais Sankristobala vulkāns ir Nikaragvas augstākais vulkāns, tas atrodas aptuveni 135 kilometrus uz ziemeļrietumiem no galvaspilsētas Managvas un tiek uzskatīts par vienu no aktīvākajiem valsts vulkāniem. Pēdējo reizi tas izvirdis septembrī, nogalinot dažus mājlopus.

TVNET, Delfi.lv

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: