Anomālie laika apstākļi pasaulē pārspēj pat 100 gadus vecus rekordus (Video)

Diennakts vidējā gaisa temperatūra Latvijā patlaban ir 7-9 grādus zemāka par daudzu gadu vidējo rādītāju, bet citos pasaules reģionos aukstums pārspēj pat 100 gadus vecus temperatūras rekordus.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Toties britu meteorologi jau prognozē ka 2013 gads būs viens no siltākajiem gadiem, kopš novērojumu sākšanas 1850 gada. Vidējā gaisa temperatūra pasaulē pārsniegšot 0,57 grādus pēc Celsija.

Personiski tādas prognozēs neņemtu nopietni, jo realitātē meteorologi pat nespēj prognozēt kas būs pēc nedēļas. Pirms pāris dienām uz Ziemsvētkiem tika solīts pat līdz -28 grādiem, bet tagad sola +6 un sasalstošo lietu. 😦

Krievijā un Austrumeiropā sals prasījis teju 200 cilvēku dzīvības, liecina piektdien apkopotie oficiālie dati. Tikmēr meteorologi prognozē, ka sals nemitēsies vēl vismaz līdz Ziemassvētkiem.

Krievijā aizvadītās diennakts laikā nosaluši vismaz divi cilvēki, kopējam sala upuru skaitam nedēļas laikā sasniedzot 56 cilvēkus. Slimnīcā ievietots 371 salā cietušais.

Maskavā jau nedēļu stindzina vairāk nekā 20 grādu liels sals, bet dažviet Sibīrijā termometra stabiņš noslīdējis pat līdz mīnus 50 grādiem pēc Celsija. Anticiklona ietekmē sals neatlaidīsies vismaz līdz pirmdienai, prognozē meteorologi.

Krievijas Eiropas daļā tikmēr pirmdien gaidāms pat mīnus 31 grādu liels sals, kas gan nebūs ilgstošs.

Savukārt Ukrainā no aukstuma miruši jau 83 cilvēki, no tiem 57 atrasti uz ielas. Vēl 526 cietušie nogādāti slimnīcās. Naktī gaisa temperatūra Ukrainā noslīd līdz vidēji mīnus 15 grādiem pēc Celsija, kas šajā gada laikā nav nekas neparasts.

Polijā tikmēr šomēnes sals prasījis 49 cilvēku dzīvības. Vēl vismaz seši cilvēki pēdējās nedēļās nosaluši Lietuvā. Arī Čehijā sals prasījis vairākus upurus, taču dati par bojāgājušo skaitu nav apkopoti.

ASV plosās spēcīga vētra, kuras dēļ atcelti lidojumi, daudzviet būtiski apgrūtināta satiksme, bet desmitiem tūkstošu mājsaimniecību palikušas bez elektroenerģijas apgādes.

Uz apledojušajiem ceļiem satiksmes negadījumos piecos štatos dzīvību zaudējuši vismaz astoņi cilvēki. Dažviet vētrā izveidojusies pat līdz 60 centimetriem bieza sniega sega, nogāzti koki un elektroenerģijas pārvades līnijas, bet vēja ātrums sasniedzis pat 100 kilometrus stundā.

Atvērtas pagaidu apmetnes, lai sniegtu palīdzību tiem, kuri palikuši bez elektroenerģijas apgādes. Slēgtas skolas un valsts iestādes, kā arī daudzi uzņēmumi. Meteorologi brīdina, ka vētras laikā braukšanas apstākļi ir ārkārtīgi bīstami, un mudina bez liekas vajadzības ceļā nedoties.

Ceturtdien vētra plosījās Viskonsinas, Aiovas, Nebraskas, Ilinoisas un Misūri štatā, bet piektdien tās epicentrs atrodas virs Lielajiem ezeriem un Apalaču kalniem, savukārt sestdien vētra varētu sasniegt Jaunangliju.

Ceturtdien Čikāgas lidostās vētras dēļ tika atcelti vairāk nekā 600 reisi. Vēl vairāki simti lidojumu tika atcelti mazākās lidostās Detroitā, Mineapolisā un Kanzassitijā. Viskonsinā elektroenerģijas piegāde joprojām nav atjaunota 30 000 patērētāju, un pavalsts gubernators izsludinājis ārkārtas stāvokli.

Kasjauns.lv, Первый канал, Фактор Времени, TVNETnbcnews.com

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: