“Pasaules gala” histērijas. 3 dienas līdz 21.decembrim (Video)

Dažādu ziņu un video apkopojums, ko par TO runā un kā gaida “Pasaules galu”  dažādās pasaules vietās.

Galvenais neuztvert nopietni un neļauties panikai! 😀

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Ķīnas policija ir aizturējusi vairāk nekā 400 cilvēku par baumu izplatīšanu, ka 21.decembrī esot gaidāms pasaules gals

Aizturot šos baumotājus astoņās provincēs un autonomajos rajonos, policija konfiscēja skrejlapas, videodiskus, grāmatas un citus par apokalipsi vēstošus materiālus, vēstīja ziņu aģentūra “Sjiņhua”.

Gandrīz puse aizturēto ir no kristiešu sektas “Visvarenais Dievs”, kurai ir arī cits nosaukums “Austrumu zibens”, kas patapināts no Mateja evaņģēlija. Par ķecerīgu uzskatītā sekta sludina, ka Jēzus esot parādījies Ķīnas vidienē sievietes izskatā.

Šī sekta pirmoreiz parādījās pirms apmēram 20 gadiem. Valsts interneta vietne “Huašan” pagājušonedēļ ziņoja, ka šī sekta aicina savus piekritējus “iznīcināt lielo sarkano pūķi”, ar to domājot Ķīnā valdošo komunistisko partiju, “un dibināt valsti zem visvarenā Dieva varas”.

Vel pāris video un ziņas no iepriekšējām dienām.

Varbūt ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa administrācija (NASA) no cilvēkiem slēpj, kas patiesībā notiks šī gada 21.decembrī? Šāds jautājums nodarbina NBC News žurnālistu Alanu Boilu (Alan Boyle), kurš komentējis zinātnieku lēmumu pirms laika publicēt 22.decembrim paredzētu video Kāpēc vakar nepienāca pasaules gals (Why the World Didn’t End Yesterday).

Lai gan pats Boils gaidāmo Pastardienu dēvē par absurdu mārketinga triku, ar kura palīdzību neskaitāmas kompānijas cenšas nopelnīt, viņš apšauba NASA lēmumu priekšlaicīgi nākt klajā ar video, kura publicēšana bija paredzēta tikai pēc «liktenīgās» piektdienas.

Žurnālists kritizē visus, kas uz it kā maiju paredzētā pasaules gala rēķina cenšas papildināt savus maciņus, tādējādi radot cilvēkos nevajadzīgu apjukumu. Viņš uzskata, ka lielākā daļa saprātīgi domājošu cilvēku jau sen iepazinušies ar pietiekami daudz informāciju, lai saprastu, ka gaidītās Apokalipses nebūs. Vismaz pagaidām.

NASA ar savu video tikai iedveš cilvēkos šaubas, ka, iespējams, 21.decembrī tomēr kaut kas notiks. Ja jau pētnieki būtu tik pārliecināti, ka pasaules gals tiešām nepienāks, tad kāpēc gan video nepublicēt kā plānots – 22.decembrī? Tas liek domāt, ka NASA zina lietas, kas plašākai sabiedrībai netiek atklātas, vēsta Discovery News.

Tiek uzskatīts, ka NASA solis veicinājis nopelnīt alkstošu uzņēmumu panākumus, «iekasējot» naudu uz lētticīgu cilvēku rēķina, tā kā lielā daudzumā tiek «ražotas» grāmatas, filmas un citi pasaules galu popularizējoši materiāli. Tāpēc tagad tikai pastiprināšoties spekulācijas, ka NASA un valdība zina vairāk, nekā tiek atklāts.

Pati NASA savu lēmumu video publicēt ātrāk nekā plānots skaidro ar vienkāršu vēlmi būt radošiem.

Tikmēr maiju cilts pēcteči par sacelto ažiotāžu ir sašutuši. Viņi norāda, ka 21.decembrim ir jānes prieks, nevis bailes un neziņa. «Jā, tās ir ēras beigas, bet tas ir arī jaunas ēras sākums,» teic Hosē Manrike Eskivels (José Manrique Esquivel).

«Redziet, patiesībā maiji nemaz nekad nav paredzējuši pasaules galu. Tie to nav pat pieminējuši. Tā kā visas šīs runas ir vieni māņi, krāpšana un spekulācijas. 21.decembris nav pat iegravēts nevienā maiju akmenī. Turklāt valda milzum daudz neskaidrību, vai tiešām maiju kalendārs beidzas tieši šajā datumā,» rezumē Discovery News.

, NTV.ru, Kasjauns.lv, Vesti.ru, BNN.lvПетербург-Пятый канал

One Response to “Pasaules gala” histērijas. 3 dienas līdz 21.decembrim (Video)

 1. Gatis says:

  pa National Geographic channel iet interesants raidījums “Doomsday Preppers”, kurā rāda kā amerikāņi gatavojas pasaules galam, kurš būvē bunkurus, kurš vāc pārtiku, kuru varēs ēst 2 gadu garumā, kurš bruņojās līdz zobiem, lai atvairītu pasaules gala marodierus…

  un pasaules galu katrs no viņiem ir iedomājies dažādu:

  – finanšu krahs
  – zemeslodes polu maiņa
  – elektrības zudums, saules uzliesmojuma dēļ,
  – kodolkatastrofa
  – zemestrīce, utt.

  tas viss liek aizdomāties, cik cilvēki ir apmāti ar šo “pasaules galu” un pilnā pārliecībā/nopietnībā gatavojas tam un tērē 100 000 USD, ziedo savu ikdienu, darbu, līdz pat 8h dienā konservējot burkās pārtiku, būvējot autonomās enerģijas aparātus, trennējoties šaušanā…

  tikai rodas jautājums, ko visi šie cilvēki teiks pēc 21.decembra, kuru tā gaida… un ja nu nekas nenotiek? droši vien gaidīs nākamo masu mēdijos izsludināto pasaules gala datumu 🙂

%d bloggers like this: