Anomālais supertaifūns Bopha atgriežas… (Video, Foto)

PAPILDINĀTS↓

Supertaifūns “Bopha” (Pablo), kuš jau nogalējis ap pustūkstoti Filipīnu iedzīvotāju,  metot lokus pa Dienvidķīnas jūru atkal ir atguvis jaudu.

Typhoon Bopha

“Bopha” naktī no sestdienas uz svētdienu skars valsts galvenās salas Lusonas ziemeļus, tā vēja ātrumam sasniedzot 160 kilometrus stundā (44 metrus sekundē), sestdien paziņoja valsts meteoroloģiskais dienests. Gaidāmas arī spēcīgas lietavas, tādēļ cilvēkiem ir jāievēro drošības pasākumi.

Vakar ziņojām…

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Pēc prognozēm taifūna spēks vel pieaugs un jau šobrīd taifūns jau ir sasniedzis trešās kategorijas viesuļvētras spēku un otro reizi šīs nedēļas laikā nopietni apdraud Filipīnu arhipelāgu. Tagad apdraudēta ir Filipīnu ziemeļu daļa ar galvaspilsētu Manilu.

Tropiskie cikloni reti rodas tuvāk par 5 grādiem (500km) no ekvatora, jo pavājinās Korolisa efekts, kurš liek tiem griezties. Taifūns “Bopha” ir pirmais taifūns kopš 2001 gada, kurš radies tikai 3,8 grādus no ekvatora un pirmais taifūns kopš 1070 gada, kurš ieguvis supertaifūna statusu 6,1 grāda attālumā no ekvatora.

Supertaifūna “Bopha”, kas nedēļas sākumā plosījās Filipīnu dienvidos, upuru skaits pārsniedzis 500 cilvēkus, bet ap 400 ir pazuduši, vēsta ārvalstu mēdiji

Vairāk nekā 310 000 cilvēku spiesti mitināties evakuācijas centros. Stihijā ir nopostīti gandrīz 16 000 māju. Postījumi tiek lēsti 100 miljonu dolāru (54 miljoni latu) vērtībā.

Vētras un lietusgāzes izraisīja plūdus un dubļu straumes, kas postīja ciemus. Kāds vietējais armijas komandieris aģentūrai “Reuters” atklājis, ka daudzi mirušie ir aprakti dubļos un ir grūti atbrīvojami bez speciāla ekipējuma.

Weather Underground, Gismeteo.ru, Vesti.ru, Reuters, Photo Blog , Leta

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: