Japānas piekrasti atkal satricina spēcīga zemestrīce (Ilustratīvais materiāls, Interaktīvā karte, Video)

PAPILDINĀTS↓

Japan3Japānas salas Honsju austrumu piekrastē šodien notikusi 7,3 magnitūdas spēcīga zemestrīce. Mijagi prefektūras krastus sasnieguši aptuveni metru augsti viļņi, bet izsludinātā trauksme vēlāk atcelta. Zemestrīcē cietuši desmit cilvēki. Viņi ar dažādām traumām nogādāti slimnīcā

Iepriekš tika ziņots, ka izplatīts cunami brīdinājums un atsevišķās vietās sākta iedzīvotāju evakuācija. Zemestrīces epicentrs atradās 245 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Kamiaši, aptuveni 36 kilometru dziļumā. Pazemes grūdieni labi bija jūtami arī Japānas galvaspilsētā Tokijā.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Japan

Cunami draudi izsludināti Mijagi prefektūras piekrastē, kas smagi cieta 2011. gada martā notikušajā zemestrīcē un tai sekojošā cunami. ASV bāzētais Cunami brīdinājumu centrs informē, ka plašāks Klusā okeāna reģions nav apdraudēts. Viļņu augstums varētu sasniegt no 50 centimetriem līdz diviem metriem.

Japan1

Japānā 2011. gada 11.martā notikušajā 8,9 ballu zemestrīcē un tās izraisītajos cunami tika nopietni bojāta Fukušimas AES reaktoru dzesēšanas sistēma. Bojājumu dēļ notika vairākas eksplozijas un avārijas, kas izraisīja arī radiācijas noplūdes. Zemestrīces un tai sekojošo cunami dēļ gāja bojā vairāk nekā 20 000 cilvēku.

TVNET, Delfi.lv, USGS, RSOE EDIS

Papildus informāciju par pasaules zemestrīcēm var atrast sadaļās:

Zemestrīču monitorings
Pasaules pēdējo 7 dienu 3D zemestrīču karte

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: