Zviedrijā iestājusies barga un dziļa ziema (Foto)

Zviedrijā neparasti agri iestājusies barga un dziļa ziema, gaisa temperatūrai noslīdot līdz -30 grādiem un sniega segas augstumam sasniedzot 60 centimetru, liecina Zviedrijas Meteoroloģijas un hidroloģijas institūta sniegtā informācija.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Sals līdz -30 grādiem otrdien reģistrēts kalnu apgabalos valsts centrālajā un ziemeļu daļā, tomēr arī netālu uz ziemeļiem no Stokholmas gaisa temperatūra otrdienas rītā pazeminājās līdz -28 grādiem. Galvaspilsētā tika reģistrēts sals līdz -18 grādiem. Vairākās vietās tika pārspēts 4.decembra aukstuma rekords.

Spēcīgā sniega vētra Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu šodien pārvērtusi par neizbrienamu «miestiņu». Zviedru mediji vēstī, ka sniega segas biezums sasniedzis 20 centimetrus. Šodien lidostā Stokholmā sniega vētras dēļ nevarēja pacelties un nosēsties lidmašīnas.

Lielu daļu Zviedrijas klāj dziļš sniegs, valsts dienvidu daļā sniega segas augstums vietām sasniedz 45 centimetrus, bet valsts vidienē un ziemeļos – 62 centimetrus. No Zviedrijas ziemeļiem saņemtas ziņas, ka Botnijas līča piekrastē šaurā joslā nākoši gubu mākoņi vienuviet atnesuši nepilnu metru sniega.

Apollo, Photo Blog

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: