Plašās Krievijas klimata svārstības (Video)

В Северной Осетии неожиданно установилась аномально жаркая погодаKamēr Jakutijā sals sasniedza 50 grādu atzīmi, tikmēr Krievijas Eiropas daļas dienvidos tika pārspēti siltuma rekordi, bet citus reģionus atkal pārklāja bieza sniega kārta.

Krieviju un Ukrainu naktī uz otrdienu pārklājusi bieza sniega sega, radot rekordlielus satiksmes sastrēgumus Maskavā un atstājot bez elektrības aptuveni 300 pilsētas Ukrainā.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

«Šodien Maskava bija vienu soli no pilnīgas transporta paralīzes,» pēcpusdienā ziņoja viens no telekanāliem. Spēcīgās snigšanas dēļ plānotajā laikā no Maskavas Vnukovas lidostas nav varējusi izlidot valdības lidmašīna ar vairākiem ministriem.

Lidostas tīmekļa vietnē publiskotā informācija liecina, ka tā spiesta katru stundu uz 15 minūtēm slēgt nolaišanās skrejceļu, lai to pienācīgi notīrītu.

Tikmēr Ukrainas dienvidos bez elektrības palikušas 302 pilsētas. Snigšana un vēja brāzmas radījušas problēmas elektroapgādē 14 no 27 valsts reģioniem.

Vissmagākā situācija izveidojusies Kijevas un Hersonas apgabalos. Odesā krītoši koki ievainojuši trīs cilvēkus, informēja vietējās varasiestādes.

Krievijas Tālajos Austrumos naktī uz otrdienu sasnigušais sniega daudzums atbilst mēneša normai un vairākas pilsētas bija spiestas slēgt skolas.

Savukārt Kaukāzā no dienvidiem ieplūdušas ziemai netipiski siltas gaisa masas. Pirmdien Krievijas kūrortpilsētā Sočos, kas atrodas pie Melnās jūras Krasnodaras novadā un kur 2014.gadā notiks Ziemas Olimpiskās spēles, gaiss sasila līdz vasarīgiem +22..+23 grādiem. Šajā apkaimē pārspēti vairāki 3.decembra siltuma rekordi.

Arī Ziemeļosetijā temperatūra pacēlusies līdz +20 grādiem un mēnesi pirms jaunā gada sākuši ziedēt dārzi.

TVNET, Первый канал, Vesti.ru

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: