Francijai un Itālijai šonedēļ draud jauna stihija

Daudzviet Eiropā šoruden piedzīvoti spēcīgi plūdi un sinoptiķi brīdina, ka tuvākajās dienās jauna stihija plosīsies Francijas dienvidos un Itālijas ziemeļos.

Kamēr Lielbritānijas atsevišķās daļās ūdens līmenis tikai tagad sāk kristies un ar pilnu sparu norit uzkopšanas darbi, Francijā plūdiem vēl gatavojas.

https://citadapasaule.files.wordpress.com/2012/11/arrow-2.png

Ciklons, kurš atnesa spēcīgās lietavas Britu salās, ienes aukstas gaisa masas virs Vidusjūras reģiona. Virs Vidusjūras siltajiem ūdeņiem šī iemesla dēļ pagājušajā naktī ir izveidojies jauns ciklons, kurš tuvākajās dienās strauji pieņemsies spēkā, radot biezus lietusmākoņus. Tie virzīsies pār Francijas dienvidu piekrasti un Itālijas ziemeļiem, kur lielāko nokrišņu daudzumu nesīs Alpu priekškalnēs.

Saskaņā ar «Global Forecast System» prognozi, vietām nokrišņu daudzums tuvākajās divās diennaktīs pārsniegs 200 milimetru.

Ciklons Vidusjūrā uz dienvidiem no Francijas atnesīs arī orkāna stipruma vēja brāzmas, taču Francijas piekrasti skars salīdzinoši vājāka vētra.

Prognozes liecina, ka spēcīgas lietavas skars arī Itālijas galvaspilsētu Romu, kur nokrišņu daudzums līdz ceturtdienai arī tuvosies vismaz 100 milimetriem.

Jāatgādina, ka Itālijas pilsēta Venēcija šoruden jau pieredzēja vienus no spēcīgākajiem plūdiem pēdējās desmitgadēs, tāpat plūdu postījuši arī Francijas dienvidus.

LTV.lv

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: