Ņujorkā evakuēs 375 000 iedzīvotāju (Video, Foto)

Ņujorkas mērs Maikls Blūmbergs svētdien izdeva rīkojumu par 375 tūkstošu cilvēku evakuāciju no zemienes rajoniem, kurus apdraud viesuļvētra «Sendija» («Sandy»), un šīs viesuļvētras dēļ arī tika atcelti daudzi sabiedriskā transporta un aviācijas reisi.

Ir gaidāms, ka viesuļvētra pirmdienas vakarā vai otrdienas rītā sasniegs ASV austrumu piekrasti. Tā dēļ ASV prezidenta vēlēšanu kandidāti Baraks Obama un Mits Romnijs ir atcēluši vēlēšanu kampaņas pasākumus.

Ņujorkas mērs Maikls Blūmbergs izdeva rīkojumu par 375 tūkstošu cilvēku evakuāciju no viesuļvētras apdraudētiem zemienes rajoniem. Pilsētas pašvaldība atvērs 72 patvertnes skolās un citās ēkās.

Evakuācija tiks veikta arī citās Ņujorkas štata pilsētās, un tajās tiks dislocēti ap 1100 Nacionālās gvardes karavīru. Rīkojumi par evakuāciju tika izdoti arī Ņūdžersijas un Delavēras štatos. Ņujorkas štata gubernators Mario Kuomo paziņoja, ka viesuļvētras dēļ no svētdienas vakara tiks atcelti metro, pasažieru vilcienu un autobusu reisi.

Aviosabiedrības svētdien paziņoja, ka “Sendijas” dēļ atceļ simtiem reisu uz ASV austrumu piekrastes lidostām. Francijas aviokompānija «Air France» atcēla visus pirmdien paredzētos reisus uz Ņujorku un Vašingtonu, savukārt ASV aviosabiedrības atcēla simtiem iekšzemes reisu. Ņujorkas lidostas svētdien turpinās darbu, bet lidostu pārvalde brīdināja pasažierus rēķināties ar satiksmes traucējumiem.

“Sendijas” atnestas lietusgāzes un augsti viļņi svētdien piemeklēja Dienvidkarolīnas un Ziemeļkarolīnas štatus, un ASV meteoroloģiskais dienests brīdināja, ka Ņūdžersijas un Ņujorkas štatos var izcelties rekordlieli plūdi.

Viesuļvētra “Semdija pie” Karolīnas krastiem 29.10.12 @ NASA

Ir gaidāms, ka viesuļvētras vēji piemeklēs ASV austrumu piekrasti plašā joslā no Virdžīnijas līdz Masačūsetsai. Jaunākās prognozes liecina, ka “Sendija” sasniegs sauszemi otrdienas rītā Delavēras štatā, bet pēc tam dosies ziemeļu un iekšzemes virzienā, savienojoties ar aukstā gaisa fronti no Kanādas.

Viesuļvētras «Sendija» dēļ ārkārtas situācija ir izsludināta Konektikutas, Masačūsetsas, Mērilendas, Ņūdžersijas, Ņujorkas, Pensilvānijas, Virdžīnijas štatos, ASV galvaspilsētā Vašingtonā un dažos Ziemeļkarolīnas štata rajonos.

TVNET, Vesti.ruTropical Storm RiskNASA

2 Responses to Ņujorkā evakuēs 375 000 iedzīvotāju (Video, Foto)

  1. sarkanakmens says:

    Atceros bija viena ASV filma, kad zinātnieki nejauši novirzīja 3 kategorijas vētru uz Ņujorku. Filmā tika parādīts, kā aplūst Ņujorkas ielas un kādus postijumus nodara vētra. Liekas, ka ASV jau ekranizējuši visas iespējamās katastrofas, kas varētu notikt ar šo valsti tuvākajā un tālākajā nākotnē! 🙂

%d bloggers like this: