Vai Kalifornijai draud milzu zemestrīce? (Video)

Pēdējo trīs dienu laikā Amerikas Savienoto Valstu Kalifornijas štatu satricinājušas vairāk nekā 300 zemestrīces. Tas bažas raisījis zinātniekos, kas baiļojas, ka nelielie pazemes grūdieni ir signāls – reģionam var draudēt postoša zemestrīce.

Pirmie nelielie pazemes grūdieni, no kuriem stiprākie sasniedza 5,5 baļļu spēku, tika reģistrēti svētdien, 26.augustā, turklāt tie turpinājušies līdz pat otrdienai, 28.augustam.

Pēc ASV Ģeoloģijas centra aplēsēm, zemestrīces epicentrs reģistrēts pie Kalifornijas robežas ar Meksiku, vēsta Reuters.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Neparasti lielais zemestrīču skaits licis sarosīties seismoloģijas speciālistiem, kas bažījas, vai šāds skaits nelielu pazemes grūdienu varētu liecināt par postošas zemestrīces tuvošanos.

Tāpēc zinātnieki uzmanīgi vēro, no kurienes tieši izceļas minētie pazemes grūdieni. Tas nepieciešams, lai noskaidrotu, vai to epicentrs nepietuvojas ģeoloģiski jūtīgai vietai Dienvidkalifornijā, kuru 1940.gadā satricināja 7 balles spēcīga zemestrīce.

Pēc atsevišķu ekspertu sacītā, tas, visticamāk, nenotiks, taču pastāv maza iespējamība, ka šāda postoša zemestrīce tomēr varētu atkārtoties.

Zinātnieki norāda, ka pazemes grūdienus rada mantijas pārvietošanās gar Zemes garozu, kas nozīmē, ka šāda veida zemestrīces atšķiras no parastajām, kad viena otrai garām virzās tektoniskās plātnes.

Jāatzīmē, ka vairāki simti nelielu pazemes grūdienu dod 5% iespējamību, ka sekos daudz spēcīgāka zemestrīce.

BNN, USGS, NBCNews

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: