3 spēcīgas stihijas tuvojas ASV, Japānai un Taivānai (Video, Foto)

Tropiskajā vētrā «Aizeks» («Isaac») Haiti sestdien gājuši bojā vismaz četri cilvēki, ziņo aģentūra «Associated Press», atsaucoties uz Haiti amatpersonu teikto. Trīs no ojāgājušiem ir sieviete un divi bērni.

Vētra, kuras centrs sestdien sasniedza Haiti, izraisījusi plūdus un nodarījusi postījumus daudzām ēkām. Plūdu dēļ apmēram 5000 cilvēku evakuēti no savām dzīvesvietām.

Vētra arī sagāzusi daudzas teltis, kurās joprojām dzīvoja tūkstošiem cilvēku, kuri palika bez pajumtes 2010.gada zemestrīcē.

Pašlaik vētra virzās uz Kubu, un otrdien vai trešdien, kad tai prognozē 2 kategorija viesuļvētras spēku, ir gaidāma Floridā. No pirmdienas līdz ceturtdienai Floridas pilsētā Tampā ir paredzēts Republikāņu partijas konvents, kurā Mitu Romniju oficiāli izvirzīs par republikāņu kandidātu prezidenta vēlēšanām.

Floridas štata gubernators Riks Skots sestdien paziņoja, ka izsludina štatā ārkārtas stāvokli. Viņš arī teica žurnālistim, ka tūkstošiem republikāņu konventa delegātu tiks informēti par piesardzības pasākumiem, kas jāievēro vētras laikā.

 Citā pasaules malā Japānā, Okinavas salai tuvojas jauna stihija – spēcīgs taifūns “Bolavens”.

Kā ziņo ārvalstu mediji, tas uz salu valsts pusi virzās ar ātrumu, kas sasniedz 215 kilometrus stundā un sagaidāms, ka «Bolavens» kļūs par pēdējo gadu spēcīgāko taifūnu, kas piemeklējis Japānu.

Sestdienas rītā laika apstākļi Okinavā bija labvēlīgi, taču meteorologi ziņo, ka, stihijai sasniedzot salu, gaidāma vētra, spēcīgas lietusgāzes un milzīgi viļņi piekrastē.

Taivānai, jau otru reizi šajā nedēļā, tuvojas taifūns “Tembins”. Taifūns jau 23.augustā ar 3.kategorijas spēku sasniedza Taivānas dienvidu daļu, bet pēc tam aizgāja prom no salas dienvidrietumu virzienā. Sagaidāms, ka 27.augustā tas atgriezīsies un atkal skars visu Taivānas salu ar 2.kategorijas spēku.

TVNET, Apollo, Weather Underground, Photo Blog, Vesti.ru, NASA

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: