Klimata anomālijas ASV un citas “jautrības” (Video)

ASV vidieni skāris agrākais karstuma vilnis meteoroloģisko novērojumu vēsturē. Lai gan vēl pat nav sācies astronomiskais pavasaris, gaisa temperatūra daudzviet ir tikpat augsta kā vasarā. Visvairāk temperatūras rekordu pārspēts Ilinoisas, Indiānas, Mičiganas, Minesotas un Viskonsinas štatā.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Gaisa temperatūra vietām Mičiganas štatā pakāpusies pat 23 grādus virs normas. Neparasts siltums piemeklējis arī lielpilsētas, piemēram, 14.martā Čikāgā gaisa temperatūra paaugstinājās līdz +27 grādiem, lai gan parastā marta dienā šeit ir +8 grādi. Vietām Teksasā gaiss trešdien sakarsa līdz +33 grādiem. Līdz šim augstākā šogad reģistrētā gaisa temperatūra ASV ir +35 grādi 4.martā Losandželosas apkaimē.

Neparasti silts laiks ASV lielākajā daļā turpināsies līdz nākamajai nedēļai.

Jāpiebilst, ka anomāli augstas temperatūras ASV jau tika novērotas februārī, liecina ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes (NOAA) dati:

Protams, šādas klimata anomālijas neizpaliek bez sekām. Piemēram šogad ASV reģistrēta neparasti augsta tornado aktivitāte.

Lai arī tas pats kantoris – ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvalde (NOAA) vakar (15.03.12) klusēja kā “ūdeni mutē ieņēmuši”, par to ka ASV atkal plosās tornado (laikam tāda valdības politika). Toties Tornado ķērāji un novērotāji Twitterī vienā laidā ziņoja par tornado novērojumiem.

Viens no novērotajiem tornado Mičiganas štatā:

Neizpalika arī bez pamatīgiem postījumiem. Video no tornado izpostītās Dehstera pilsētiņas Mičiganas štatā:

Šī lapa vairs nav pieejama.

Pagājušās nedēļas nogalē Vašingtonas štatā tika novērota spēcīga smilšu vētra. Smilšu vētra ilga 5 stundas un nulles redzamības apstākļos uz štata ceļiem notika pārdesmit avārijas.

Apollo, NOAA, KDRMedia, NBC News, Reuters, treetownsound, annarborcom

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: