Spēcīgs Saules uzliesmojums var traucēt sakarus (Video, Grafiskā informācija)

Spēcīgs Saules uzliesmojums (Gaidām ziemeļblāzmas Latvijā! (Video, Grafiskā informācija))  izraisījis lielāko radiācijas vētru kopš 2005.gada un var radīt traucējumus sakaru satelītu darbībā polārajos reģionos, pirmdien paziņoja ASV Nacionālā okeānu un atmosfēras administrācija (NOAA).

Šī lapa vairs nav pieejama.

Uzliesmojums sācies svētdien netālu no Saules centa, radot vizuāli iespaidīgu solāro uzliesmojumu ar ievērojamu vainaga masas izvirdumu, aģentūrai AFP norādīja kāds NOAA Kosmisko laikapstākļu prognozēšanas centra fiziķiem.

Rezultātā radusies lielākā radiācijas vētra kopš 2005.gada, kas piecu ballu skalā tomēr sasniedz tikai trīs balles, un līdz ar to uzskatāma par stipru, bet ne ļoti spēcīgu vētru. Kā teikts NOAA mājaslapā, trešā pakāpe piecu baļļu skalā nozīmē, ka vētra var radīt traucējumus Zemes orbītas satelītu darbībā un traucēt polāro reģionu radiosakaru tīkla darbību.

Radiācijas vētru ietekme parasti visvairāk izjūtama tieši polārajos reģionos, kur tās var radīt traucējumus gaisa satiksmē, naftas ieguves un polārās izpētes darbā, kā arī satelītu darbībā.

Vizuāli traucējumi jau novērojami NASA satelītu darbībā @ SOHO

Saules vētras rezultātā otrdien Āzijā un Eiropā, iespējams, būs vērojama krāšņas polārblāzmas.

NRA, Телекомпания НТВ, NOAA, SOHO

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: