Kārtējie mīklainie masveida putnu bojāejas gadījumi (Video)

Vairāki tūkstoši migrējošu putnu gājuši bojā vai savainojušies, ASV pilsētas Sentdžordžas piesnigušo lielveikala “Wal-Mart” autostāvvietu, futbola laukumu un citas sniega klātās teritorijas noturot par ūdens tilpnēm un lielā ātrumā ietriecoties zemē.

Precīzs bojā gājušo putnu – ausaino dūkuru – skaits nav zināms, bet vietējie dienesti aprēķinājuši, ka tas pārsniedz 1500.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Jūtas štata Savvaļas resursu nodaļas pārstāve Terēza Grifina norādīja, ka tā ir traģiskākā putnu masveida bojāeja, kādu viņai gadījies pieredzēt.

Dzīvnieku glābēji un brīvprātīgie vairākas dienas vāca putnu līķus un glāba ievainotos un izdzīvojušos putnus. Savukārt glābējiem un brīvprātīgajiem izdevies izglābt vairāk nekā 3000 putnu, kas izlaisti tuvējā ūdenskrātuvē.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Nav saņemtas ziņas, ka no putnu masveida triekšanās pret zemi būtu cietis kāds cilvēks vai bojāti īpašumi.

Pēc “ekspertu” novērtējuma, ausaino dūkuru bara nelaimes gadījumu visdrīzāk izraisīja vētra, kas tobrīd plosījās reģionā. Gājputni tobrīd bija ceļā uz pārziemošanas vietām Meksikā.

TVNET, , , wstcwnlk.com

Cits masveida putnu bojāejas gadījums decembrī reģistrēts Ņūmeksikas štatā Blomfildas pilsētas tuvumā. Kur aptuveni 15 metru rādiusā atrasti ap 50 beigtu Eiropas strazdu. “Eksperti” izvirzīja teoriju ka strazdi saskrējušies ar kravas automašīnu.

daily-times.com

Šā gada oktobra nogalē Kanādā Ontario ezera krastos tika izskaloti ap 6 tūkstoši beigtu putnu. Eksperti izvirzīja teoriju ka putni saindējušies ar botulisma toksīniem, jo saēdušies ar botulismu slimas zivis.

Šī lapa vairs nav pieejama.

CBC.ca, ZyPhReX

Jāatgādina, ka arī pirms gada tika novēroti daudzi putnu masveida bojāejas gadījumi – Dzīvnieku masveida bojāejas vietu interaktīvā pasaules karte

Komentēšana nav pieejama.

%d bloggers like this: