2010 gada klimata anomālijas

Divas anomālas klimatiskās parādības, kas novērotas pagājušajā gadā, izrādās – savstarpēji saistītas, neskatoties uz to, ka novērotas dažādos reģionos, 2,5 tūkstošu kilometru attālumā viena no otras.

2010 gada 20-27.jūlija temperatūras anomālijas @ NASA/Earth Observatory

Kā vēsta ārvalstu mediji, to noskaidroja ASV Nacionālās Aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) zinātnieki.

Kā izrādās, anomālais karstums Krievijā ir cieši saistīts ar katastrofālajiem plūdiem Pakistānā.

NASA zinātnieku veiktā izpēte apstiprinājusi, ka abas stihijas izraisījis Rosbija vilnis, kurš ietekmē laika apstākļus uz planētas. Ierasts, ka vasarā viļņi četru piecu dienu laikā šķērso visu Eirāziju. Tomēr pagājušā gada augustā virs Krievijas daļas, kas atrodas Eiropā, gaisa plūsma tika bloķēta. Tas esot palēninājis Rosbija vilni.

 Tā rezultātā virs Krievijas radās augsta spiediena apgabals, kurā gluži kā lamatās nokļuva sauss un karsts gaiss. Tai pat laikā aukstās gaisa masas no Sibīrijas, kas virzījās uz valsts Eiropas daļu, tika nobloķētas, novirzoties uz dienvidiem – Pakistānas pusi. Tur aukstās gaisa masas sastapās ar silto atmosfēras fronti, sekmējot lietusgāžu rašanos. Lietusgāzes galu galā izraisīja katastrofālus un nepieredzētus plūdus Pakistānā.

Kā skaidro pētījuma autori, atmosfēru šajā ziņā var uzlūkot kā membrānu, kuras svārstības vienā tās daļā noteikti ietekmēs procesus citā daļā.

Pētnieki gan atzīst – ir izdevies atrast saikni starp šķietami savstarpēji nesaistītām klimata anomālijām, tomēr joprojām vairāki būtiski jautājumi ir bez atbildēm.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Piemēram, kāpēc 2010.gadā Rosbija vilnis tika nobloķēts? Vai to sekmējuši procesi uz Zemes vai arī augstu atmosfērā?

P.S.  Kadi procesi atmosfērā Pakistānā izsauca plūdus  šajā gadā? Ārzemju prese ziņo, ka šā gada plūdi Pakistānā bez pajumtes jau atstājuši ap 5 miljoni iedzīvotājus un 132 cilvēki  gājuši bojā.

Šī lapa vairs nav pieejama.

Informācijas avoti: Apollo, NASA, Truemaskedwabbit, Lenta.ru, NTDRussian

Komentēšana ir slēgta.