Šonakt notika pēdējos gados stiprākā magnētiskā vētra (Grafiskā informācija, Video, Foto)

PAPILDINĀTS↑

Kā jau lieliem kungiem pienākas, 5 augustā uz 13:00 prognozētā spēcīgā magnētiskā vētra sākās krietni vēlāk, aptuveni ap 21:00 pēc Latvijas laika (1800UT) (Šodien gaidāma spēcīga magnētiskā vētra un tiek prognozēta ziemeļblāzmu redzamība Latvijā (Video, Grafiskā informācija)). Toties tās ģeomagnētiskās aktivitātes līmenis pārsniedza visas prognozes un sasniedza Kp8 (Maksimālais ir Kp9).

Tas ir ļoti augsts ģeomagnētiskās aktivitātes līmenis. Ziemeļblāzmas tika novērotas Somijā, Anglijā, Polijā un Vācijā, ziņo spaceweather.com. (Tur var atrast arī foto – red.pieb.)

Ziemeļblāzmu pārklājums pie Kp8 ģeomagnētiskās aktivitātes līmeņa @ gi.alaska.edu

Bet kāda gan mums daļa gar viņu ziemeļblāzmām, ja arī Latvijā tās bija iespējams redzēt. 🙂   Pirmās bildes un video jau parādījušies StarSpace forumā.

Video un foto autors: Andris R., Zilupes novads (StarSpace forums)

Šī lapa vairs nav pieejama.

“Bildēju līdz atmiņas karte bija pilna un akumulators fotoaparātam tapa tukšs… :D . Pēc novērojumu nakts, cik spēju ”uzcepu” pirmo materiālu, ko celt galdā, sortiments neliels, uz ātru roku pagatavots… :roll:
Jāsaka, pirmo reizi novēroju ziemeļblāzmu ‘’dzīvajā’’ un tas bija iespaidīgi, brīžiem gaismas sniedzās gandrīz līdz zenītam ( pie Liras un Gulbja zv-ja). Bija neparasti redzēt ziemeļblāzmu līdzās Piena ceļam Gulbja zvaigznājā!”

Foto autors: Kaspars Kurcens, Cēsis (StarSpace forums)

“Pēc pēdējo dienu Saules aktivitātes šis notikums jau bija gaidāms, atlika vien cerēt uz labām, skaidrām debesīm. Šoreiz jau laicīgi devos uz pārbaudītu vietu novērojumiem un laba plānošana atmaksājās ar skaistu gaismu šovu debesīs. Par spīti mākoņiem izdevās redzēt gandrīz spožāko pasākuma daļu. Ziemeļblāzma sākumā bija zaļa ar violetu augšu, Z, ZR virzienā, tad tā pieņēmās spēkā un violētā daļa kļuva īpaši spoža un viļņojoties virzījās uz ZA, A pusi. Maksimālais augsums virs horizonta bija aptuveni Lielo greizo ratu “roktura” augstumā, tas ir ~60 grādu augstumā. Šis bija jau 3. ziemeļblāzmas novērojums Latvijas debesīs.”

“Andrim paveicies ar debesīm. :) Manā pusē bija daudz mākoņaināks, bet šo to redzēt varēja. Šī bija jaudīgākā no ziemeļblāzmām, kuras esmu vērojis Latvijas debesīs.”

Video autors: DaEnvoy, Jūrmala

Šī lapa vairs nav pieejama.

“Last night (5.08.11) I wanted to set up a time lapse video and this is what I got.
This was taken in Jurmala, Latvia.”

Foto autors: Agris, Alūksnes novads Liepnas pagasts (StarSpace forums)

“Man arī sanāca nobildēt Alūksnes novada Liepnas pagastā.
Steigā vienīgi autofokuss pievīla…”